Paulo Sousa: Zespół musi coraz lepiej zachowywać się przy piłce

Paulo Sousa

zdjęcie: laczynaspilka.pl

– Islandia ma pewne aspekty podobne do naszych rywali, grając bardzo kompaktowo, dobrze broniąc, co widzieliśmy w mistrzostwach Europy – przyznał Paulo Sousa na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Reprezentacja Polski jest na ostatniej prostej przed mistrzostwami europy, które lada moment ruszą pełną parą. We wtorek “biało-czerwoni” podejmą w Poznaniu Islandię (godz. 18:00). – Póki co wszystko idzie dobrze, zgodnie z planem, który zakładaliśmy. W pierwszym tygodniu pracowaliśmy nad konceptami w dobrej intensywności i z meczem z Rosją, który połączył te wszystkie aspekty. Może nie widzieliśmy w reprezentacji tych rzeczy tak regularnie, ale to część procesu, bo też ciężko jest zmienić przyzwyczajenia zawodników. Nad tym pracowaliśmy, by teraz robili to jak najczęściej – mówi Portugalczyk, cytowany przez “laczynaspilka.pl”.

– To, co przekazujemy zawodnikom dotychczas kontuzjowanym, Arkadiuszowi Milikowi i Maciejowi Rybusowi, to plan, by przygotować ich na turniej. Tak, by wszystko było przedyskutowane. Rybus wykonał ogromny progres, jest już w treningu. Dzisiaj Arek może po raz pierwszy wejdzie w trening. Straciliśmy już Krzysztofa Piątka, a wiem, że Milik to też jeden z najlepszych napastników w Europie, który może stworzyć z Robertem Lewandowskim w mistrzostwach – dodał.

Czego możemy spodziewać się po kadrze prowadzonej przez Sousę? – Podstawą jest nasz model gry i w niego będziemy inwestować, ma on być naszą mocną stroną. Strategicznie z meczu na mecz będziemy coś zmieniać, piłkarze będą się dostosowywać do rywali, ale podstawa musi być zachowana. Zespół musi coraz lepiej zachowywać się przy piłce, grać coraz bardziej agresywnie bez piłki od pierwszego momentu, bo to będzie kluczowa rzecz przeciwko Słowacji. Musimy kierować świadomość i koncentrację zespołu właśnie na tych dwóch momentach, które przynoszą zwycięstwa Słowacji: kontrataki i stałe fragmenty. Musimy tego unikać – zdradził.

źródło: laczynaspilka.pl /


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *