Paulo Sousa po meczu z Anglią: We wszystkich rozgrywkach powinien być VAR

źródło: youtube.com/laczynaspilka

Oczywiście ufamy sędziom, a Helik nie powinien w taki sposób zachować się w polu karnym. My także musimy podejmować lepsze decyzję, ale zgadzam się, że we wszystkich rozgrywkach powinien być VAR – mówił selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa po meczu z Anglią.

Reprezentacja Polski przegrała z Anglią 1:2 w meczu 3. kolejki grupy I eliminacji mistrzostw świata. Bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił Jakub Moder, który wykorzystał niefrasobliwość Johna Stonesa we własnym polu karnym. Niestety, ale trafienie to nie dało na Wembley choćby punktu.

Musimy pamiętać, że to był nasz trzeci mecz i te minuty rozegrane przez zawodników mają znaczenie. W pierwszej połowie zabrakło nam balansu w naszej grze. Rybus i Bereszyński muszą być ustawieni wyżej, by lepiej poradzić sobie z pressingiem i nie zostać zepchniętymi do tyłu – stwierdził Paulo Sousa na pomeczowej konferencji prasowej.

Po przerwie radziliśmy sobie lepiej. Dzięki skutecznemu pressingowi zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy moment, gdy dominowaliśmy i myśleliśmy nawet o drugiej bramce. My straciliśmy oba gole po stałych fragmentach gry. To coś, nad czym musimy popracować – dodał Portugalczyk.

Dziennikarze zadali także pytanie o rzut karny i brak VAR-u podczas eliminacji. – Na tym poziomie musi być VAR. Daje to większe zaufanie do wydarzeń na boisku. Oczywiście ufamy sędziom, a Helik nie powinien w taki sposób zachować się w polu karnym. My także musimy podejmować lepsze decyzję, ale zgadzam się, że we wszystkich rozgrywkach powinien być VAR – zakończył selekcjoner.

Reprezentacja Polski po trzech rozegranych kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Polska ekipa uzbierała cztery “oczka”. Do liderującej Anglii tracimy pięć punktów.