Patryk Walicki zawodnikiem Gentu. Chce grać dla Polski

Twitter @arek_stelmach

Patryk Walicki

Patryk Walicki to osiemnastoletni piłkarz wychowany w Belgii. Podpisał właśnie swój pierwszy kontrakt zawodowy z tamtejszym KAA Gent.

Patryk Walicki to utalentowany osiemnastolatek żyjący na co dzień w Belgii. W tym sezonie zdołał zadebiutować w Jupiler Pro League, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej we wspomnianym kraju w barwach Beerschot VA. Dziś podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt i to z uznanym belgijskim klubem. Walicki będzie występował w koszulce KAA Gent.

Informację o kontrakcie podał Arkadiusz Stelmach, koordynator skautingu Wisły Płock, który z zamiłowania zajmuje się wyszukiwaniem i obserwowaniem piłkarzy o polskich korzeniach.

Zgodnie z udostępnionymi przez Stelmacha informacjami, kontrakt Patryka Walickiego ma obowiązywać do 2025 roku. Zawodnik, choć wychowany w Belgii, posługuje się językiem polskim.

Nowy nabytek KAA Gent bardzo szybko stawia kolejne kroki w swojej karierze. Latem trafił do Beerschot VA z czwartoligowego Diegem Sport. W ciągu pół roku przeszedł więc drogę z czwartej ligi do szeroko rozumianej czołówki belgijskiego futbolu.

Optymistyczne dla PZPN-u powinny być informacje, że zawodnik jest zainteresowany występami w polskiej kadrze narodowej. Jak twierdzi Arkadiusz Stelmach, Walicki czeka na jakiś znak od naszej federacji.

“Jeden z najciekawszych “naszych” stamtąd” – ocenia potencjał młodego zawodnika skaut Wisły Płock. Miejmy nadzieję, że piłkarz rozwinie się w barwach nowego klubu, a w przyszłości będzie cieszył nas swoją grą w reprezentacji Polski i tego mu życzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.