Patrick Vieira: Drzwi są zamknięta dla czarnoskórych trenerów

football365.com

– Ogólnie uważam, że drzwi nie są dla otwarte dla czarnoskórych szkoleniowców – twierdz Patrick Vieira w programie Football News Show  w „BBC”.

Z nowego raportu wynika, że ​​43 proc. piłkarzy stanowią piłkarze o ciemnym kolorze skóry w Premier League, a na niższym poziomie jest ich 34 proc. Ale z kolei na ławkach trenerskich zasiada ledwie 4,4 proc. Patrick Vieira, jako jedyny czarnoskóry menedżer w PL , mówi, że należy zrobić więcej, aby zachęcić mocniej zachęcić czarnoskórych trenerów do zarządzania zespołami.

Jesteśmy tak dobrzy, jak wszyscy inni. I nie musimy mieć więcej, ani też mniej możliwości niż ktokolwiek inny. Kiedy patrzysz na pięć najlepszych lig na świecie i na liczbę czarnoskórych trenerów, których masz w pierwszej lub drugiej lidze, to nie wystarczy – stwierdził Francuz.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Ale ogólnie uważam, że drzwi nie są dla nas otwarte, abyśmy mogli robić to, co możemy zrobić, czyli prowadzić kluby. Musimy mieć więcej okazji, aby pokazać, że jesteśmy tak dobrzy jak wszyscy – dodaje.

46-latek jest z pochodzenia Senegalczykiem, a z francuską reprezentacją w 1998 roku zdobył mistrzostwo świata, a dwa lata potem mistrzostwo Europy. Po zakończeniu piłkarskiej kariery prowadził New York City, OGC Nice zanim przejął Crystal Palace.

– Musiałem zbudować tę wiarygodność, a także doświadczenie, by naprawdę uwierzyć w siebie, że to właśnie chciałem robić. Miałem wokół siebie dobrych ludzi, którzy dali mi platformę do nauki i popełniania błędów – kończy Vieira.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.