Papu Gomez opowiada o kulisach odejścia z Atalanty

https://twitter.com/pialaduniarusia/status/1355068262166519810/photo/1

Papu Gomez w rozmowie z “ElDesmarque” ujawnił kilka szczegółów dotyczących jego nagłego odejścia z Atalanty. Argentyńczyk otrzymywał propozycje gry z m.in.: Stanów Zjednoczonych.

Argentyński ofensywny pomocnik  w styczniu opuścił zespół Atalanty. Powodem jego nagłego odejścia miał być konflikt, w jaki popadł z obecnym trenerem “La Dei” – Gian Piero Gasperinim. Po 33-latka zgłosiła się Sevilla, która akurat szukała wzmocnienia na tę pozycję. Jednak jak mówił sam Gomez w wywiadzie dla “ElDesmarque” miał on też propozycje od innych klubów, nie tylko z Europy.

Mogłem dołączyć do MLS, ale to nie był odpowiedni moment – mówił ofensywny pomocnik. – Ciągle mogę grać na najwyższym poziomie w najtrudniejszych ligach, takich jak LaLiga. Moim celem było grać w dobrej europejskiej lidze i osiągnąć coś z drużyną narodową. – tłumaczył 33-latek.

Były zawodnik Atalanty opowiedział również trochę o swoim odejściu z ekipy “La Dei”.

Oczywiście jest mi przykro. Nigdy nie wyobrażałem sobie takiego scenariusza, ale takie rzeczy w życiu się zdarzają. – wspomina Gomez. – Człowiek kłóci się z różnymi ludźmi. W moim przypadku był to trener. Po prostu wszyscy wzięli jego stronę. – podsumował piłkarz.

Papu w Bergamo spędził w sumie ponad sześć lat. W tym czasie zagrał w ponad 250 spotkaniach, w których strzelił 59 bramek i zaliczył 71 asyst. Argentyńczyk dobrze prezentuje się również w nowym klubie, gdzie rozegrał już osiem meczów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *