Oświadczenie nowego prezesa Wisły Kraków

W ubiegłym tygodniu po dziewiętnastu latach prezesury w Wiśle Kraków, Bogusław Cupiał postanowił oddać klub nowej osobie w futbolu Jakubowi Meresińskiemu, któremu ma pomagać był znakomity pomocnik Widzewa Łódź Marek Citko. W serwisie internetowym Wisły Kraków pojawiło się oświadczenie nowego właściciela Białej Gwiazdy.

Jesteśmy dumni, że możemy już jako właściciele ogłosić przejęcie 100% akcji klubu Wisła Kraków – jednej z najbardziej utytułowanych i najlepszych polskich drużyn w historii. Zapewniamy, że mamy ambitne i długoterminowe plany związane z klubem. Podejmiemy wszelkie niezbędne wysiłki, aby przywrócić Wiśle należne jej miejsce. Naszym celem jest, aby Wisła znów zaczęła liczyć się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Chcemy ponadto nawiązać do sukcesów z początków XXI wieku, kiedy to drużyna z powodzeniem rywalizowała na europejskich boiskach z tak uznanymi zespołami jak AC Parma, Schalke Gelsenkirchen, Interem Mediolan czy FC Barcelona. Wierzymy również w zbudowanie dobrych relacji z kibicami Białej Gwiazdy, stanowiących integralną część naszego klubu.
Mamy swoją wizję przyszłości Wisły i jesteśmy gotowi od razu przystąpić do pracy nad jej wdrażaniem. Zamierzamy wykorzystać całe nasze doświadczenie, aby wprowadzić klub na ścieżkę ciągłego rozwoju, zarówno sportowego, jak i finansowego. Za kluczową kwestię, wymagającą naszej interwencji uważamy poprawę zarządzania klubem, szczególnie w obszarze administracyjnym oraz finansowym .

Jakub Meresiński
Marek Citko

źródło: wislakrakow.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.