Ostateczna decyzja hiszpańskiej telewizji co do Superpucharu!

Telewizja Publiczna podjęła wiążącą decyzję o nieaspirowaniu do praw transmisyjnych Superpucharu Hiszpanii. Powód ? Nieprzestrzeganie praw człowieka! 

W ostatnim czasie podjęto decyzję o rozgrywaniu Superpucharu Hiszpanii przez trzy kolejne sezony w Arabii Saudyjskiej. Wywołało to spore oburzenie nie tylko wśród kibiców, ale także wśród przedstawicieli obu klubów. Wszystko dzięki pieniądzom jakie władze ligi otrzymają za jedne rozgrywki. Łącznie RFEF ma otrzymać 120. milionów euro. Emocje piłkarskie, oraz wszelka możliwość kibicowania swojemu zespołowi we własnym kraju zeszły na drugi, a nawet trzeci plan.

RTVE nie przyłączy się do przetargu na zakup praw do transmisji Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej, ponieważ ten kraj narusza prawa człowieka, zwłaszcza prawa kobiet – powiedział Jesus Alvarez, szef sportu w RTVE, w rozmowie z “The Guardian”.

Naszą ideą jest to, żeby piłka nożna stała się narzędziem zmian społecznych.Zawsze będą pojawiały się głosy za i przeciw, ale jesteśmy pewni, że podjęliśmy właściwe działania – powiedział Luis Rubiales, który powiedział, że może zagwarantować, że kobiety będą mogły bez ograniczeń uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.