Omonia Nikozja złożyła skargę na kibiców Jagiellonii

Omonia Nikozja złożyła w UEFA skargę na kibiców białostockiej Jagiellonii. W oświadczeniu Cypryjczycy oskarżają fanów “Jagi” o rasistowskie zachowanie oraz prowokacje, jakich dopuścili się zarówno podczas meczu jak i po spotkaniu obu drużyn. Kibice Omonii skarżą się również na nękanie w hotelu.

W oświadczeniu wystosowanym przez klub z Cypru widnieje wiele zarzutów wobec fanów z Polski. Władze Omonii piszą, iż grupa kibiców Jagiellonii licząca około pięćdziesiąt osób wyzywała czarnoskórych piłkarzy z ich zespołu oraz prezentowała inne rasistowskie zachowania i gesty.

UEFA nie odniosła się jeszcze do oskarżeń napływających z Cypru, jednakże Jagiellonia może spodziewać się kar nałożonych na ich kibiców w kolejnych meczach w europejskich pucharach. Możliwe, że w przypadku awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy “Jaga” zagra następne spotkanie z rywalem zza granicy bez udziału publiczności.

W pierwszym meczu Jagiellonii z Omonią rozgrywanym w Polsce padł bezbramkowy remis. Rewanż zostanie rozegrany 23 lipca w stolicy Cypru, Nikozji.

źródło: Eurosport


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *