Ołeksandr Zinczenko kapitanem The Citizens, w klubie zjednoczenie w sprawie Ukrainy

mancity.com


Ołeksandr Zinczenko w Pucharze Anglii wybiegł z opaską kapitańską. – Gra w piłkę jest najlepsza dla niego – uważa Pep Guardiola.

Głosy wsparcia dla Ukrainy płyną z całego świata. Kolejne sankcje nakładane na Rosję mają wymusić wstrzymanie ataków na ukraińskie miasta. Wielu Ukraińców występuje w zagranicznych ligach i dodatkowo przeżywają wojnę.

We wtorek Manchester City ograł na wyjeździe z Peterborough United (2:0), a menedżer The Citizens nie miał nić przeciwko, by przekazać rolę kapitana Ołeksandrowi Zinczence. – Gra w piłkę to dla niego najlepsza droga. Nasz kapitan (Fernandinho przyp.red.) postanowił oddać mu opaskę, aby pokazać, jak ważna jest sytuacja. Wszyscy jesteśmy w klubie z nim zjednoczeni – podkreślił Guardiola.

Kapitanowie obu zespołów wnieśli na murawę flagę Ukrainy. Wcześniej Zinczenko wraz ze swoimi rodakami wysłał apel. – Apelujemy do Was o wyjaśnienie całemu światu i pokazanie każdemu mieszkańcowi naszej planety, że pod przykrywką operacji specjalnej wojska rosyjskie prowadzą otwartą wojnę z Ukrainą. Bombardują obszary mieszkalne rakietami i strzelają do cywilów – przekazali.


Jakie możliwości po zawieszeniu Rosji? Walkower albo rywalizacja ze Słowacją?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.