Roman Abramowicz boi się sankcji, chce sprzedać Chelsea FC

financialexpress.com


Roman Abramowicz pozbywa się nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Szwajcarski miliarder Hansjorg Wyss twierdzi, że zaoferowano mu odkupienie Chelsea FC.

Rosyjsko-izraelski miliarder jest przerażony, że zostanie ukarany i sprzedaje swoje nieruchomości w Wielkiej Brytanii, powiedział Izbie Gmin, poseł Partii Pracy Chris Bryant. Roman Abramowicz w minionym tygodniu przekazał kierowanie londyńskim klubem fundacji charytatywnej.

– Zawsze podejmowałem decyzje w najlepszym interesie klubu – powiedział Abramowicz w oświadczeniu. – Pozostaję wierny tym wartościom. Dlatego dziś powierzam powiernikom fundacji charytatywnej Chelsea zarządzanie i opiekę nad Chelsea – dodał.

Szwajcarski miliarder Hansjorg Wyss twierdzi, że zaoferowano mu szansę kupienia Chelsea FC. 86-latek przyznał się do zainteresowania zakupu klubu ze Stamford Bridge od Abramowicza, ale tylko w ramach konsorcjum.

55-latek boi się nałożonych na niego sankcji przez brytyjski rząd. Wspomnijmy, iż jest właścicielem The Blues od 2003 roku i poprowadził klub do największych sukcesów w jego historii.

– Próbuje sprzedać wszystkie swoje wille w Anglii, chce też szybko pozbyć się Chelsea – powiedział Wyss szwajcarskiej gazecie “Blick”. Ja i trzy inne osoby otrzymaliśmy we wtorek ofertę kupna. Chelsea jest mu winna 2 miliardy funtów. Na dziś nie znamy dokładnej ceny sprzedaży. Jeśli kupię Chelsea, to w konsorcjum składającym się z sześciu do siedmiu inwestorów – dodał.


Jakie możliwości po zawieszeniu Rosji? Walkower albo rywalizacja ze Słowacją?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.