Goal.com

Sobota bez wątpienia należała do Krzysztofa Piątka, który strzelił kolejne dwie bramki w tym sezonie. Prócz niego, asysty przy bramkach dla swoich drużyn zanotowali Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Mariusz Stępiński.

Po raz kolejny fantastycznie zaprezentował się Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski dwoma bramkami w meczu z Atalantą zapewnił swojej drużynie bardzo cenne trzy punkty. Polak natomiast ma na koncie już czternaście ligowych trafień, przez co umocnił się na szczycie klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A. Piątek po raz pierwszy do bramki rywali trafił w piątej (!) minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, kiedy dobrym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkę, która po strzale Polaka leciała w światło bramki, dotknął jeszcze Rafael Tolói, przez co futbolówka zmieniła kierunek i wpadła do bramki. Ze względu na to wiele źródeł, w tym włoska federacja potraktowała to trafienie jako samobójczy gol.

Żadnych wątpliwości nie było kilkanaście minut później. W 88. minucie Piątek fantastycznym trafieniem zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Piątek był jedynym Polakiem, który w sobotę strzelił gola dla swojej drużyny. Nie oznacza to jednak, że pozostali polscy zawodnicy próżnowali. Aż trzech obecnych lub byłych kadrowiczów asystowało przy bramkach dla swoich drużyn. Byli to: Robert Lewandowski, Mariusz Stępiński oraz Kamil Grosicki. Z tego grona, najważniejsza gatunkowo wydaje się być asysta Stępińskiego, który zaliczył kluczowe podanie przy trafieniu Sergio Pellissiera z doliczonego czasu gry, które dało bardzo cenny remis z wyżej notowanym Interem.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Watfordem.

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Huddersfield.

Artur Boruc – (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Brighton.

Marcin Bułka (Chelsea FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Leicester City.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowym mecz z Wigan.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Sheffield United.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC – Championship) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym z Nottingham Forest.

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Nottingham Forest.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – 90 minut i asysta w wygranym 3:2 ligowym meczu ze Swansea.

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers – Championship) – 69 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Brentfordem.

Krystian Bielik (Charlton Athletic FC – League One) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:0 ligowym meczu z Gillingham FC.

Australia

Filip Kurto (Wellington Phoenix – A-League) – 90 minut w wygranym 4:1 ligowym meczu z Brisbane Roar.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix – A-League) – poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Brisbane Roar.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Guingamp.

Hiszpania

Paweł Kieszek (Málaga CF – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Realem Oviedo.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z rezerwami Sevilli.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Torrelavegą.

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Alcoyano.

Holandia

Karol Niemczycki (NAC Breda – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:2 z Heerenveen.

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:4 z NAC Breda.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – zaliczył asystę w wygranym 3:0 ligowym meczu z Eintrachtem Frankfurt. “Lewy” zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 45 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 meczu ligowym z Hannoverem 96.

Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym z Hannoverem 96.

Tomasz Kucz (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Herthą.

Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Herthą.

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Herthą.

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Schalke.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:1 z Magdeburgiem.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Ingolstadt.

Martin Kobylański (SC Preußen Münster 06 – 3. liga) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:2 ligowym meczu z SC Fortuna Köln.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – wszedł na boisko w 62. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Meppen.

Marcus Piossek (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Meppen.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Meppen.

David Blacha (VfL Osnabrück – 3. liga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Würzburger Kickers.

Turcja

Łukasz Szukała (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Gotzepe.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – nie zagrał w wygranym 4:0 ligowym meczu z Llandudno.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z AS Roma.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 ze SPAL.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowy meczu ze SPAL.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – 86 minut w wygranym 4:2 ligowym meczu z Empoli.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – z powodu urazy poza kadrą meczową na wygrany 4:2 ligowy mecz z Empoli.

Dawid Kownacki (UC Sampdoria – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 4:2 w lidze z Empoli.

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – strzelił dwie bramki w wygranym 3:1 ligowym meczu z Atalantą. Polak zagrał cały mecz.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – wszedł na boisko w 46. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Interem.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – wszedł na boisko w 61. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Interem i zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Parmą.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 1:0 w lidze z AC Milan.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 meczu ligowym z Napoli.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z Genoą.

Bartosz Salamon (Frosinone Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Udinese.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 2:4 ligowy mecz z Sampdorią.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Frosinone.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) – 56 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Livorno.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu ligowym z Triestiną.