Oko na rodaka: Koniec fatalnej passy Milika. Ariel Borysiuk mistrzem Mołdawii

Sky Italia

Za nami kolejna sobota, w której działo się bardzo dużo. Kolejna, dwunasta już bramka Roberta Lewandowskiego nikogo nie dziwi. Mile zaskoczył jednak Arkadiusz Milik, który dwiema bramkami w starciu z Hellasem Verona otworzył swój licznik bramkowy w tym sezonie. Prócz niego bramki strzelili Adam Matuszczyk, Mateusz Zachara i Dawid Kurminowski, który również zmarnował rzut karny. “Jedenastkę z kolei” obronił Bartosz Białkowski. Ariel Borysiuk wraz ze swoim Sheriffem Tiraspol zapewnił sobie mistrzostwo Mołdawii.

Podsumowanie występów polskich zawodników w ligach zagranicznych:

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Wolverhampton.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Norwich City.

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Evertonem.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut i obroniony rzut karny w przegranym 2:3 ligowym meczu z Brentfordem.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – 60 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Charltonem.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Birmingham.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Blackburn Rovers.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – 84 minuty w przegranym 2:3 ligowym meczu z QPR.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 61 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Birmingham.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Birmingham.

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz ze Standardem Liège.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Botewem Płowdiw.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 58. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Botewem Płowdiw.

Chorwacja

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z HNK Rijeka.

Finlandia

Martin Kompalla (Vaasan Palloseura – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z KPV Kokkola.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Nimes.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:2 z AZ.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk (Ballyclare Comrades FC – druga liga) –  poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Ards FC.

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – wystąpił w przegranym 2:4 ligowym meczu z Ballinamallard United.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Saganem Tosu.

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League, Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Nagoya Grampus Eight.

Kazachstan

Piotr Grzelczak (FK Atyrau – Ekstraklasa) – wystąpił w przegranym 0:3 ligowym meczu z Żetysu Tałdykorgan.

Łotwa

Kamil Biliński (Riga FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z FK Ventspils.

Mołdawia

Ariel Borysiuk (Sheriff Tiraspol – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Milsami Orhei. Jego zespół zapewnił sobie mistrzostwo kraju.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 86 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Mainz.

Rafał Gikiewicz (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z SC Freiburg.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – wszedł na boisko w 66. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Mainz.

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – strzelił gola w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Augsburgiem. Zagrał cały mecz.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – wszedł na boisko w doliczonym czasie wygranego 1:0 ligowego meczu z Borussią Mönchengladbach.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Darmstadt.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 2. Bundesliga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Heidenheim.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – 72 minuty w przegranym 0:1 ligowym meczu z Darmstadt.

Martin Kobylański (Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 3. Liga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z SpVgg Unterhaching.

Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905 – 3. Liga) – strzelił gola w wygranym 1:0 ligowym meczu z TSV München von 1860. Zagrał cały mecz i zobaczył żółtą kartkę.

Norwegia

Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Kongsvinger.

Nowa Zelandia

Filip Kurto (Western United FC – australijska A-League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Perth Glory.

Portugalia

Adam Dźwigała (CD Aves – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 2:5 meczu trzeciej rundy Pucharu Portugalii z drugoligowym SC Farense.

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 1:0 w meczu trzeciej rundy Pucharu Portugalii z trzecioligowym Clube Condeixa.

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany po rzutach karnych mecz trzeciej rundy Pucharu Portugalii z trzecioligowym Club Sintra Football.

Rosja

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z FK Tambow.

Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – z powodów zdrowotnych poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z FK Tambow.

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:6 z Zenitem Sankt Petersburg.

Rumunia

Rafał Zaborowski (Viitorul Pandurii Târgu Jiu – druga liga) – wszedł na boisko w 78. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Glorią Buzău.

Słowacja

Jakub Kiwior (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z MFK Zemplín Michalovce.

Mateusz Zachara (FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Ekstraklasa) – strzelił gola w przegranym 1:2 ligowym meczu ze Slovanem Bratysława. Wszedł na boisko w 65. minucie meczu.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina B – druga liga) – strzelił gola i nie wykorzystał rzutu karnego w przegranym 1:2 ligowym meczu z MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Stany Zjednoczone

Dariusz Formella (Sacramento Republic FC – USL, drugi poziom rozgrywek w USA) – wszedł na boisko w 62. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z Real Monarchs.

Konrad Plewa (Real Monarchs – USL, drugi poziom rozgrywek w USA) – 90 minut w wygranym 3:0 mecz z Sacramento Republic FC.

Turcja

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:4 z Trabzonsporem.

Bartłomiej Pawłowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 69. minucie przegranego 1:4 ligowego meczu z Trabzonsporem.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Beşiktaşem.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Hataysporem.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z Penybont.

Włochy

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Napoli.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – strzelił dwie bramki w wygranym 2:0 ligowym meczu z Hellasem. Grał do 81. minuty.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Juventusem.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona FC – Serie A) – 60 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Napoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Bologną.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – wszedł na boisko w 65. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z Hellasem Verona.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Venezią.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Venezią.

Jan Jurczak (Pordenone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:4 z Juve Stabia.

Szymon Fyda (Ravenna FC 1913 – Serie C) – wszedł na boisko w 83. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z Arzignano Valchiampo.