La Liga: Pierwsza wpadka Realu! Mallorca z kompletem punktów

Lago Junior

RCD Mallorca pokonała faworyzowany  Real Madryt 1:0 w meczu 9. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Jedynym trafieniem tego wieczoru popisał się 28-letni Lago Junior.

Piłkarze Realu Madryt podeszli do tego spotkania jako jedyny zespół La Ligi, który w tegorocznej kampanii nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Mallorca z kolei po katastrofalnej serii sześciu spotkań bez zwycięstwa odniosła upragniony triumf nad Espanyolem, tym samym wyprzedzając Katalończyków w ligowej tabeli.

Przyjezdni od początku starali się zdominować plac gry i poprzez posiadanie piłki zbliżyć się w okolice szesnastki Mallorki. Podopieczni Vincente Moreno nie mieli jednak zamiaru bezczynnie przyglądać się wyczynom “Królewskich” i od początku narzucili własne tempo, co zaowocowało już w 7′ minucie gry. Aleix Febas posłał wówczas podanie w kierunku Lago Juniora, który po przyjęciu bez większych problemów minął Alvaro Odriozolę i uderzył po długim słupku bramki Thibauta Courtoisa, nie pozostawiając Belgowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, gospodarze w dalszym ciągu kontynuowali swoje ataki. W 15′ minucie Lago Junior po raz kolejny wpakował piłkę do siatki, lecz w tym przypadku sędzia boczny dopatrzył się spalonego. Wraz z upływem czasu do głosu doszli “Los Blancos”, którzy mimo sytuacji m.in. Jamesa czy Casemiro nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

W drugiej odsłonie starcia Mallorca ponownie dała się we znaki przyjezdnym. Gospodarze nie odstawiali nogi i skutecznie uwalniali się spod pressingu Realu, umożliwiając sobie tym samym wykreowanie dogodnych akcji, choć to “Królewscy” w głównej mierze byli stroną przeważającą. W 64′ minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sergio Ramos, lecz futbolówka przeleciała ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Manolo Reinę.

Chwilę później goście wytworzyli sobie dwie okazje do wyrównania, lecz żelazna defensywa Mallorki raz jeszcze powstrzymała ich zapał. Z czasem w szeregi przyjezdnych zaczęła wkradać się  nerwowość, co poskutkowało drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla Odriozoli, przez co “Los Blancos” musieli kończyć starcie w dziesiątkę.

Ataki “Królewskich” na przełomie ostatniego kwadransa nie przyniosły oczekiwanych efektów. W piątej minucie doliczonego czasu gry Sergio Ramos reklamował faul w polu karnym, lecz arbiter pozostał niewzruszony i po chwili użył gwizdka po raz ostatni. Dla Mallorki jest to już trzecie zwycięstwo w tegorocznej kampanii ligowej, podczas gry Real Madryt po raz pierwszy musiał pogodzić się z porażką. Tym samym podopieczni Zinedine Zidane’a tracą pozycję lidera na rzecz FC Barcelony.