Oko na Rodaka, czyli zagraniczny przegląd polskich piłkarzy

Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Michał Pazdan / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Witam wszystkich fanatyków. Piszę ten artykuł w zastępstwie Bartłomieja Wrzesińskiego, który jest na urlopie. Dzisiaj opiszę Wam w jednym newsie sobotni raport polskich piłkarzy, którzy występują za granicą. Będzie nieco inaczej niż zwykle, ponieważ nie lubię kopiować oraz posiadam swój styl. Zapraszam do lektury.

Co prawda jeszcze sobota trwa, ale już teraz chciałem się z Wami podzielić informacjami, bo już teraz jest o czym pisać. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany, więc proszę się nie martwić, że coś nam tutaj umknie. Przed nami jeszcze mecz AS Monaco Kamila Glika oraz Atalanta Bergamo (Arkadiusz Reca) – AC Milan (Krzysztof Piatek). Na ten moment najważniejszą informacją jest nietrafiony karny Łukasza Zwolińskiego. Szczegóły poniżej.

Krzysztof Piątek strzela swoją 16. bramkę we włoskiej Serie A.

17. trafienie “El Pistolero”.

Anglia
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) 90. minut w zremisowanym meczu 1:1 ze Stoke w Championship.
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers 90. minut w przegranym 0:4 meczu z Norwich w Championship.
Belgia
Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven) Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na ostanie 17. minut w wygranym 3:0 meczu z Westerlo w drugiej lidze belgijskiej. 22-letni pomocnik został ukarany żółtą kartką.
Bułgaria
Daniel Kajzer (Botew Płowdiw) 90. minut w wygranym 1:0 meczu ze Slavią Sofia w bułgarskiej ekstraklasie.
Chorwacja
Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) 90. minut w zremisowanym 2:2 meczu z Zapresic w chorwackiej ekstraklasie. 25-letni napastnik nie wykorzystał rzutu karnego.
Francja
Kamil Glik (AS Monaco) 31-letni obrońca reprezentacji Polski rozegrał cały wygrany mecz 1:0 z Nantes w Ligue 1.
Niemcy
Rafał Gikiewicz (1.FC Union Berlin) 90. minut w wygranym 3:2 meczu z Duisburg w drugiej Bundeslidze.
Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli) Pojawił się w 46. miucie w przegranym 1:2 meczu z Aue w drugiej Bundeslidze.
Słowacja
Jakub Kiwior (FK Zeleziarne Podbrezova) 90. minut w wygranym 3:1 meczu z FC Nitra w słowackiej ekstraklasie.
Turcja
Michał Pazdan (MKE Ankaragucu SK) 90. minut w bezbramkowym meczu z Akhisarspor w ekstraklasie tureckiej.
Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulubu) 90. minut w zremisowanym 1:1 meczu z Adana Demirspor w drugiej lidze tureckiej.
Włochy
Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo) 23-letni obrońca tradycyjnie zaczął mecz na ławce rezerwowych. Niestety 3-krotny reprezentant reprezentacji Polski nie pojawił się dzisiaj na boisku.
Krzysztof Piątek (AC Milan) Najskuteczniejszy Polak w tegorocznej edycji Serie A zagrał 68. minut w wygranym 3:1 meczu z Atalantą. Polak strzelił dwie bramki.