Lotto Ekstraklasa: Przełamanie Zagłębia Sosnowiec

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zagłębie Sosnowiec zamykające ligową tabelę Lotto Ekstraklasy w sobotnie popołudnie niespodziewanie pokonało Arkę Gdynia (3:2).

Podopieczni trenera Valdasa Ivanauskasa od dziewięciu meczów nie potrafią odnieść zwycięstwa w lidze. W tym czasie beniaminek zaledwie dwa razy zremisował. Nie najlepiej wiedzie się również w ekipie żółto-niebieskiej. Bowiem drużyna z Trójmiasta nie wygrała sześciu kolejnych spotkań. Największymi nieobecnymi byli Michał Janota oraz Adam Deja, którzy pauzowali z powodu nadmiaru kartek.

W 9. minucie Damian Zbozień otrzymał piłkę z prawej strony boiska i kapitalnie uderzył z woleja. W 25. minucie arbiter podyktował “jedenastkę” dla gospodarzy, jednak po konsultacji z VAR-em cofnął swoją decyzję czym wzbudził ogromne emocje w zawodnikach z Sosnowca. Zagłębie wyrównało w 38. minucie dzięki trafieniu Żarko Udovicicia. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po raz drugi na prowadzenie wyszli goście. Łukasz Szczech obejrzał powtórki, gdy sfaulowany w polu karnym został Luka Zarandia i podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Zbozień, który pewnie pokonał Lukasa Hrosso.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Arki Gdynia. Nic to jednak nie przyniosło. W 60. minucie Szymon Pawłowski wyrównał, który po dobitce wpakował piłkę do siatki. W 82. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Vamara Sanogo. To co nie udało się chwilę wcześniej, Szymon Pawłowski dał trzy punkty swojemu zespołowi zwycięstwo.