Lotto Ekstraklasa: Mamrot time w Białymstoku

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotnim starciu w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok po bramce w doliczonym czasie gry pokonała Wisłę Płock (1:0).

– Trzeba zrobić wszystko, aby zacząć tę rundę przy Słonecznej od zwycięstwa. Wiemy, że to nie jest łatwa sytuacja, gdy przyjeżdża przeciwnik po porażce, który ma niezbyt komfortową pozycję w tabeli – powiedział przed meczem Ireneusz Mamrot.

Już w szóstej minucie Patryk Klimala zdobył bramkę, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną, ale powtórki pokazał, iż Tomasz Frankowski podjął kontrowersyjną decyzję. Pierwsza część spotkania z pewnością rozczarowała kibiców, ponieważ zawodnicy poza jedną szansą nie stworzyli dogodnych szans. Dopiero w 57. minucie bliski trafienia był Dominik Furman, lecz futbolówka po uderzeniu z rzutu wolnego minęła o centymetry lewy słupek. Fatalną wieścią dla fanów gości jest uraz Giorgi Merebaszwiliego, który jeszcze w pierwszej połowie opuścił murawę z powodu problemów z żebrami. Gdy wydawało się, że obie drużyny zdobędą po jednym punkcie, w doliczonym czasie gry Jakub Wójcicki pokonał bramkarza. Niepilnowany zawodnik znalazł miejsce i pewnie wykorzystał okazję.