Oko na rodaka: Bramki Klicha, Kądziora i Cieślewicza

leedsunited.com

Robert Lewandowski, mimo dwóch słupków i dwóch poprzeczek, tym razem skończył mecz bez gola. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie strzelali dzisiaj bramek. Dwie bramki strzelił Mateusz Klich, gola i asystę zanotował Damian Kądzior, natomiast Adrian Cieślewicz uzbierał hat-tricka w Walii.

Dublet zanotował Mateusz Klich. Jego Leeds United wygrało 4:0 z Middlesbrough i zostało liderem angielskiej Championship. Dla reprezentanta Polski były to drugie i trzecie trafienie w obecnym sezonie. A trzeba przyznać, że jego druga bramka w tym spotkaniu była wyjątkowej urody. Klich świetnym, mierzonym uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi.

Świetnie zaprezentował się dzisiaj Damian Kądzior. W duecie z Mislavem Oršiciem zapewnił Dinamo Zagrzeb zwycięstwo nad Istrą 1961 Pula. Polak otworzył wynik spotkania w 23. minucie, a także asystował przy drugiej bramce dla swojego zespołu. Dinamo Zagrzeb jest liderem chorwackiej ekstraklasy. Dla Kądziora dzisiejsze trafienie było piątym w tym sezonie ligowym.

Wiele wskazuje na to, że blisko pięcioletnia przygoda Krzysztofa Kamińskiego z Japonią powoli dobiega końca. 29-letni bramkarz na początku 2015 roku trafił z Ruchu Chorzów do Júbilo Iwata, w barwach którego przez pięć sezonów wystąpił w 152 spotkaniach ligowych, w których zdołał obronić pięć rzutów karnych oraz awansować do japońskiej ekstraklasy. Przygoda jego klubu z J-League dobiegła końca. W spotkaniu przedostatniej, 33. kolejki Júbilo Iwata co prawda wygrał 2:1 z Grampus , jednak to nie wystarczyło do przedłużenia szans na utrzymanie w elicie. Cały plan legł w gruzach przez zwycięstwo Shonan Bellmare z Sanfrecce Hiroshima, przez co Júbilo straciło szansę na utrzymanie. Kamiński znalazł się poza kadrą meczową na dzisiejsze spotkanie. Polak po raz ostatni w lidze wystąpił 14 września.

Adrian Cieślewicz wziął dzisiaj udział w gwałcie na Airbus UK Broughton. Jego TNS rozgromiło na wyjeździe swojego rywala aż 12:0, a Polak strzelił trzy bramki. Dzięki temu spotkaniu podreperował sobie nieco konto, na ten moment zanotował pięć bramek w trwającym sezonie walijskiej ekstraklasy.

Prócz tego wszystkiego, asystę przy jednej z bramek dla drugoligowego niemieckiego Wehen Wiesbaden zanotował Sebastian Mrowca. Jego zespół wygrał 2:0 z 1. FC Nürnberg. Mrowca to 25-letni urodzony w Niemczech defensywny pomocnik. Mimo, że spędził on całą piłkarską karierę w Niemczech, to ma na koncie występy w reprezentacjach Polski U-19 i U-20. Powołany był także na mecz kadry U-21 z Turcją w 2013 roku, jednak wtedy przesiedział całe spotkanie na ławce.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Watfordem.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Tottenhamem.

Łukasz Fabiański (West Ham United – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Chelsea.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Ipswich Town.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – z powodu urazu poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z QPR.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Middlesbrough.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – 90 minut w przegranym 2:5 ligowym meczu z Bristol City.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Barnsley.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – strzelił dwie bramki w wygranym 4:0 ligowym meczu z Middlesbrough. Zagrał cały mecz.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:0 z Middlesbrough.

Australia

Radosław Majewski (Western Sydney Wanderers FC – australijska A-League) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Newcastle Jets.

Belgia

Rafał Pietrzak (Royal Excel Mouscron – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Club Brugge.

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – 61 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Sint-Truidense VV.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – gol i asysta w wygranym 2:1 ligowym meczu z Istrą. Zagrał cały mecz.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z AS Ethnikós Áchnas.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na przegrany 2:4 ligowy mecz z Montpellier.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z  Panetolikós GFS.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk (Ballyclare Comrades FC – druga liga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Dergview FC.

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – rozpoczął mecz na ławce. Jego zespół wygrał 4:1 w lidze z PSNI.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Nagoya Grampus Eight. Jego zespół spadł z ligi.

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League, Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Oitą Trinita.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – wszedł na boisko w 64. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Hoffenheim.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – wszedł na boisko w 60. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Hoffenheim.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Herthą.

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Bayerem Leverkusen.

Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Bayernem.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Hannoverem 96.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 2. Bundesliga) – 90 minut i asysta w wygranym 2:0 ligowym meczu z 1. FC Nürnberg.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – 81 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Hannoverem 96.

André Dej (FC Viktoria Köln 1904 – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:4 z 1. FC Kaiserslautern.

Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905 – 3. Liga) – wszedł na boisko w 63. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Chemnitzer FC.

Portugalia

Adam Dźwigała (CD Aves – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Moreirense.

Rosja

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z FK Rostow.

Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z FK Rostow.

Konrad Michalak (Achmat Grozny – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Rubinem Kazań.

Damian Szymański (Achmat Grozny – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Rubinem Kazań.

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Urałem Jekaterynburg.

Rumunia

Łukasz Gikiewicz (FCSB Bukareszt – Ekstraklasa) – mecz jego zespołu został przełożony.

Rafał Zaborowski (Viitorul Pandurii Târgu Jiu – druga liga) – wszedł na boisko w 74. minucie wygranego 5:2 ligowego meczu z CS Sportul Snagov.

Słowacja

Mateusz Zachara (FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z AS Trenčín.

Turcja

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:5 ligowym meczu z Alanyasporem.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – strzelił trzy bramki w wygranym 12:0 ligowym meczu z Airbus UK Broughton. Zagrał cały mecz i dostał żółtą kartkę.

Włochy

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Lecce.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Torino.

Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Lecce.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Ascoli.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Ascoli.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:0 z Empoli.