Hull City

Wyjątkowo, w sobotę nie uświadczyliśmy żadnego gola strzelonego przez Polaka w ligach zagranicznych. Nie był to jednak słaby weekend, bo aż trzech Polaków zaliczyło kluczowe podania przy golach swoich kolegów z drużyny.

Kamil Grosicki asystował przy jedynej bramce dla Hull, którą strzelił Fraizer Campbell. Były to jednak dobre bardzo złego początki, ponieważ po tym trafieniu Hull City prowadziło, a ostatecznie przegrało aż 1:5 z Brentford. Asystę przy decydującym o zwycięstwie Leeds trafieniu zaliczył także Mateusz Klich. Polskim kibicom przypomniał o sobie także Jakub Kosecki, któremu wystarczyło 45 minut do zaliczenia dwóch asyst.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Wolverhampton.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Blackburn Rovers.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC – Championship) – 81 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Middlesbrough

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Middlesbrough.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC – Championship) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Wigan.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – 90 minut i asysta w przegranym 1:5 ligowym meczu z Brentfordem.

Paweł Olkowski (Bolton Wanderes FC – Championship) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Leeds United.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 90 minut i asysta w wygranym 2:1 ligowym meczu z Boltonem.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Bolntonem.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Bolntonem.

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC – League One) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Bristol Rovers.

Krystian Bielik (Charlton Athletic FC – League One)  – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Wimbledonem.

Australia

Filip Kurto (Wellington Phoenix – A-League) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Sydney FC.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix – A-League) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Sydney FC.

Azerbejdżan

Jakub Rzeźniczak (Qarabağ Ağdam – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Sabah.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 70 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Czerno More Warna.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 70. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Czerno More Warna.

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Wereją.

Chorwacja

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Hajdukiem Split.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Hajdukiem Split.

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z NK Inter Zaprešić.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Omonią.

Finlandia

Martin Kompalla (Vaasan Palloseura – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 meczu Pucharu Finlandii z Ilves.

Grecja

Dawid Kort (APS Atrómitos Athinón – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Asterasem.

Hiszpania

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 3:3 ligowy mecz z rezerwami Vilarreal.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Arenas Club.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:2 z Fortuną Sittard.

Karol Niemczycki (NAC Breda – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował bezbramkowo w lidze z Groningen.

Irlandia Północna

Łukasz Gwiazda (Glentoran FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Coleraine.

Łukasz Adamczyk (Carrick Rangers FC – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Matsumoto Yamaga.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Herthą Berlin.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 62 minuty w wygranym 2:1 ligowym meczu z 1. FC Nürnberg.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z 1. FC Nürnberg.

Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z 1. FC Nürnberg.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Ingolstadt.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Ingolstadt.

David Blacha (VfL Osnabrück – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Hallescher.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. liga) – 76 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Hansą Rostock.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – wszedł na boisko w 79. minucie bezbramkowo zremisowanego meczu z Karlsruher.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Karlsruher.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Fortuną Köln.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Fortuną Köln.

Słowacja

Patryk Małecki (Spartak Trnava – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z FC DAC 1904 Dunajská Streda. Wypożyczony z Wisły Kraków skrzydłowy zimą był testowany w kazachskich Okżetpesie Kokczetaw oraz FK Aktobie.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Senicą.

Tomasz Kucz (FC DAC 1904 Dunajská Streda – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 ze Spartakiem Trnava.

Jakub Więzik (FK Železiarne Podbrezová – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z MFK Ružomberok.

Jakub Kiwior (FK Železiarne Podbrezová – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z MFK Ružomberok.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplín Michalovce – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował bezbramkowo z FC Nitra.

Turcja

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – dwie asysty w wygranym 3:0 ligowym meczu z Altinordu. Kosecki opuścił boisko w przerwie.

Walia

Arkadiusz Piskorski (Cefn Druids AFC – Ekstraklasa) – 45 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Carmarthen.

Włochy

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – wszedł na boisko w 79. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Torino.

Bartosz Salamon (Frosinone Calcio – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z AS Roma.

Michał Marcjanik (Carpi FC 1909 – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 ze Spezią.

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą na przegrany 2:3 ligowy mecz ze Spezią.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:1 z Ravenną.