Lotto Ekstraklasa: Mladenović bohaterem Lechii

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

łW ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Kraków 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Mladenović.

Przed tym meczem nie trudno było wskazać faworyta. Była nim Gdańska Lechia. Lider rozgrywek przed rozpoczęciem meczu dostał świetne wieści z Poznania. Legia przegrała z Lechem, dzięki czemu mieli szansę powiększyć swoją przewagę nad zespołem ze stolicy.

W ostatniej kolejce podopieczni Piotra Stokowca mimo bardzo dobrej postawy musieli zadowolić się tylko remisem w Kielcach. W dzisiejszym meczu w zespole gospodarzy zabrakło z powodu kontuzji Patryka Lipskiego czy Lukasa Haraslina.

Drużyna Wisły do Gdańska przyjechali podbudowani zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław po debiutanckiej bramce Kuby Błaszczykowskiego, który przypomnijmy wrócił do Wisły po kilku latach. Kontuzje nie oszczędzają zespołu Stolarczyka. Na urazy narzekają Boguski, Saviciević, Brożek, za kartki nie mógł zagrać Łukasz Burliga, a w ramach zapisu w umowie wyłączony z udziału w meczu został Sławomir Peszko.

W 41. minucie kontra Lechii Gdańsk dobrze w tempo do Mladenovicia dograł Sobiech. Lewy obrońcy strzałem w długi róg dał prowadzenie gospodarzom. Kilka minut po przerwie Drzazga umieścił piłkę w siatce, niestety dla Wisły sędzia odgwizdał spalonego.  W 63. minucie po dośrodkowaniu Łukasika głową uderzał Paixao, lecz napastnik był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Mladenovic 41’

Lechia: Kuciak – Fila(78’ Mak), Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Łukasik, Makowski, Michalak(70’ Nunes), Paixao – Sobiech(85’ Arak)

Wisła:  Lis – Palcić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak(79’ Słomka)  – Basha, Plewka(62’ Klemenz), Drzazga, Wojtkowski, Błaszczykowski – Kolar