Oficjalnie: Zakażenie koronawirusem w Wiśle Płock

Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Kolejny przypadek zakażenia Covid-19 odnotowano w szeregach ekstraklasowej Wisły Płock. 

Dwa dni po zremisowanym 2:2 meczu z Piastem Gliwice, w ramach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Wisła Płock poinformowała, iż jeden z piłkarzy po zasygnalizowaniu objawów zakażenia koronawirusem przeszedł badania na obecność wirusa SARS-Cov-2, które dały wynik pozytywny. Zakażony piłkarz został odizolowany od reszty drużyny i przebywa na domowej kwarantannie.

Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z „pozytywnym” zawodnikiem, w najbliższy dniach pozostaną w izolacji i przejdą testy na obecność wirusa Sars-Cov-2 w organizmie.

W minioną sobotę jeden z piłkarzy Wisły Płock po zasygnalizowaniu objawów SARS-CoV-2 przeszedł badanie kontrolne, które dało wynik pozytywny. Zawodnik z wynikiem pozytywnym niezwłocznie udał się na kwarantannę. Osoby mogące mieć z nim kontakt pozostaną w izolacji i w najbliższych dniach również zostaną poddani testom na obecność SARS-CoV-2. W tym przypadku klub postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Płocku oraz Komisji Medycznej PZPN.  Zaplanowane na niedzielę 25 października mecze Wisły II Płock z Bzurą Chodaków i Wisły Płock U-19 z KS Wesoła zostały przełożone. Prawdopodobnie odbędą się w terminie 30-31 października – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.