Oficjalnie: Z trzeciej ligi do ekstraklasy. Karol Szymkowiak zawodnikiem Wisły Płock

wisla-plock.pl

Karol Szymkowiak został nowym bramkarzem Wisły Płock. 21-latek został wypożyczony do końca sezonu z trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W umowie znalazła się opcja pierwokupu. 

Karol Szymkowiak przez ostatnie pół roku występował w trzecioligowym KSZO Ostrowcu Świętokrzyskim, do którego trafił z Miedzi II Legnica. 21-letni bramkarz w trwającym sezonie rozegrał dziesięć meczów w trzeciej lidze. Wpuścił 16 bramek. W jednym meczu zachował czyste konto. Sztuki tej dokonał w starciu z Orlętami Radzyń Podlaski (2:0). Szymkowiak dołożył do tego także jeden występ w rozrywkach krajowego pucharu.

Utalentowany bramkarz do ekstraklasowej Wisły Płock dołączył na zasadzie półrocznego wypożyczenia. W umowie znalazła się opcja pierwokupu po sezonie. – Przyznam, że nie spodziewałem się tego transferu w tym momencie. Myślałem bardziej nad latem, ale cieszę się, z tego, gdzie trafiłem. Dobrze będzie na treningach podglądać bramkarzy z ekstraklasy, bo jest to jednak dla mnie pewna nowość. Wiem, nad czym mam pracować i co muszę zrobić, żeby walczyć o drugie miejsce w bramce, a co czas przyniesie, zobaczymy. Moim atutem jest gra nogami, ale generalnie nie czuję się gorszy w żadnym aspekcie bramkarskim. Zawsze są jednak rzeczy do poprawy, ale przychodzę tutaj po to, żeby nadrobić te braki i pokazać się jak z najlepszej strony – powiedział Karol Szymkowiak w rozmowie mediami klubowymi.

Karol Szymkowiak w zespole “Nafciarzy” ma pełnić funkcję zmiennika dla Krzysztofa Kamińskiego, który jest niepodważalnym numerem jeden w bramce płocczan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *