Oficjalnie: Xabi Alonso nie będzie już trenerem Realu Sociedad B. Czas na nowe wyzwania?


Xabi Alonso w nowym sezonie nie będzie już szkoleniowcem Realu Sociedad B.

Niegdyś świetny pomocnik od razu po zakończeniu kariery postanowił iść w ślady wielu swoich kolegów i został trenerem. Najpierw trenował młodzieżowe grupy Realu Madryt, by w 2019 roku przejść do drugiej drużyny Realu Sociedad.

Wraz z “Biało-Niebieskimi” uzyskał awans na zaplecze hiszpańskiej La Ligi, jednakże w tym sezonie nie udało mu się utrzymać swojego zespołu. Po zaledwie jednej kampanii klub z San Sebastian wraca na trzeci poziom rozgrywek. W związku z tym zarówno Hiszpan jak i Real zdecydowali się nie przedłużać wygasającego kontraktu.

– Xabi Alonso nie będzie kontynuował pracy w Realu Sociedad po zakończeniu sezonu 2021/2022. Trener z Tolosy, trener San Sebastián od trzech lat, opuści klub po przejściu genialnego etapu, w którym osiągnął historyczny awans do LaLiga Smartbank. Swoją wiedzą i zaangażowaniem w trening wzbogacił postępy zawodników naszej szkółki. Wielu z nich zadebiutowało w tym czasie w pierwszej drużynie. Drzwi klubu zawsze pozostaną dla niego otwarte, by nasze ścieżki mogły ponownie się połączyć w przyszłości – czytamy w komunikacie.

Według wcześniejszych doniesień Xabi Alonso może objąć Club Brugge. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.