Oficjalnie: Wojciech Muzyk w Legii Warszawa

legia.com

20-letni Wojciech Muzyk został nowym zawodnikiem Legii Warszawa  z którą związał się czteroletnią umową. Młody golkiper przez ostatnie trzy sezony bronił barw Olimpii Grudziądz.

– Niezwykle się cieszę, że tutaj jestem, bo bardzo ciężko na to pracowałem. Do Legii przychodzę z takim nastawieniem, by pokazać się z jak najlepszej strony. Po zakończonym sezonie dostawałem różne sygnały z kilku klubów ekstraklasy, ale wiadomo, że kiedy zgłasza się Legia, wszystkie inne odchodzą na bok. Rozmowy potoczyły się bardzo szybko i profesjonalnie, z czego jestem bardzo zadowolony – powiedział Wojciech Muzyk dla klubowej strony. 

– Nikt nie przychodzi po to, żeby siedzieć na ławce czy na trybunach. Ja przede wszystkim zamierzam bardzo ciężko pracować, na każdym treningu jak najwięcej czerpać od trenera Krzysztofa Dowhania, bo chyba każdy wie, że to najlepszy specjalista od bramkarzy w Polsce. Chciałbym zawalczyć o miejsce w składzie. Przeskok na pewno będzie bardzo duży, ale ja się tego nie boję. Przychodzę z czystą głową, chcę zrobić wszystko najlepiej jak potrafię i wierzę, że poczuję tę szatnię, co na pewno ułatwi mi pracę na treningach – dodał bramkarz. 

Co jakiś czas idę do przodu o dwie klasy rozgrywkowe. Zaczynałem w wieku 16 lat w okręgówce, potem była trzecia liga, z której trafiłem do pierwszej, zagrałem cały sezon w drugiej lidze, a teraz mam szansę na ekstraklasę. Chcę się rozwijać i gdy czuję, że w danym klubie osiągnąłem pewien poziom, to po prostu chcę iść dalej. Jestem ambitną osobą i chcę się rozwijać – zakończył nowy nabytek “Wojskowych”.

W zakończonych rozgrywkach Fortuny 1. Ligi Wojciech Muzyk rozegrał 29 spotkań, w których wpuścił 37 bramek, zaś w dziewięciu z nich zachował czyste konto. Mierzący prawie dwa metry bramkarz będzie rywalizował o bluzę z numerem jeden z Radosławem Majeckim, który niewykluczone, iż może odejść z Legii Warszawa.

– Wojtka obserwowaliśmy już od dłuższego czasu, jeździliśmy na jego mecze, oglądaliśmy go na żywo. Uważamy, że jest to piłkarz o bardzo dużym potencjale. Wierzymy w jego umiejętności, chcemy aby rozwijał się w naszym klubie i liczymy na to, że zrealizuje pokładane w nim nadzieje – mówi szef skautingu Legii Warszawa Tomasz Kiełbowicz.

źródło: legia.com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi