Oficjalnie: Włoch nowym asystentem Czesława Michniewicza w Legii

legia.com

Alessio De Petrillo został włączony do sztabu szkoleniowego Legii Warszawa. Mający 18-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej będzie asystentem Czesława Michniewicza. Włoch jest specjalistyczną od systemów taktycznych.

Alessio De Petrillo ukończył szkołę trenerów Włoskiego Związku Piłki Nożnej Federazione Italiana Giuoco Calcio (Coverciano) Firenze i posiada licencję UFEA PRO. Przez większość kariery prowadził w roli pierwszego trenera zespoły występujące w Serie C: Gubbio Calcio, Monzę Calcio, US Alessandrię, Foligno Calcio i AC Prato. Był również członkiem sztabu Pisa Calcio w Primaverze (liga juniorów), współpracując z trenerem pierwszego zespołu Gian Piero Venturą, byłym selekcjonerem reprezentacji Włoch. De Petrillo miał wpływ na rozwój takich piłkarzy jak m.in. Christian Kouame (obecnie ACF Fiorentina i reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej), Francesco Rossi (Atalanta Bergamo), Gabriele Mancini,  Alessandro Tuia (obaj Benevento Calcio) i Roberto Ogunseye (Cittadella AS, Serie B).

Od początku naszej pracy w Legii chcieliśmy, żeby do sztabu dołączył trener z zagranicy, który wzbogaci pracę trenerską, funkcjonowanie drużyny i pomoże usystematyzować naszą grę. Szukaliśmy szkoleniowca, który spełnia nasze kryteria. Alessio De Petrillo ukończył prestiżową szkołę trenerów, ma licencję UEFA PRO, pracował w wielu klubach i świetnie zna metodologię pracy włoskich szkoleniowców, którzy grają futbol uporządkowany. Zależy nam na nowych koncepcjach, poruszaniu się w różnych systemach i umiejętności ich zmiany w trakcie meczu, co jest charakterystyczne dla zespołów z Italii, m.in. Juventusu i Interu. Chcemy, żeby Legia grała w różnych ustawieniach i płynnie przechodziła między nimi  – mówi Czesław Michniewicz.

Alessio De Petrillo jako piłkarz występował na pozycji środkowego pomocnika. W wieku 18 lat wraz z Eusebio Di Franceso (później trener m. in. AS Romy i Sampdorii Genua) byli najmłodszymi zawodnikami w kadrze Empoli FC. Nowy asystent trenera Czesława Michniewicza rozegrał ponad 90 meczów w Serie C i 300 meczów na szczeblu Serie C1-C2. Jego karierę zatrzymała seria kontuzji, po których rozpoczął pracę trenerską.

źródło: legia.com /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *