Oficjalnie: Wisła Płock rozstała się z Rafałem Wolskim

fot. Wisła Płock S.A.

Rafał Wolski odchodzi z Wisły Płock. Obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Ofensywny pomocnik urodził się 10 listopada 1992 roku w Kozienicach, lecz jako nastolatek trafił do Legii Warszawa. Z tym klubem dwukrotnie zdobył Puchar Polski, a w międzyczasie zadebiutował także w dorosłej reprezentacji Polski. Na tę chwilę ma w niej na koncie siedem występów.

W połowie sezonu 2012/2013 zdecydował się na wyjazd na Zachód. W kolejnych latach występował we włoskich klubach ACF Fiorentina i SSC Bari, a następnie trafił do belgijskiego KV Mechelen. Na początku 2016 roku zdecydował się wrócić do Polski. Po dobrej rundzie w Wiśle Kraków szybko przeniósł się do Lechii Gdańsk. I to właśnie z tego klubu trafił do nas 6 marca 2020 roku.

Ze względu na poważną kontuzję, zadebiutował jednak dopiero rok później, czyli 4 marca 2021 roku ze Stalą Mielec. Od tamtej pory niezmiennie pozostawał kluczową postacią Nafciarzy, a szczyt formy osiągnął jesienią minionego sezonu. Ostatecznie jego bilans w niebiesko-biało-niebieskich barwach zatrzymał się na sześćdziesięciu czterech meczach, trzynastu bramkach i szesnastu asystach.

Choć 6 marca oficjalnie ogłoszono przedłużenie kontraktu co najmniej do 30 czerwca 2025 roku, teraz obie strony podjęły decyzję o zakończeniu współpracy. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron i Rafał Wolski stał się tym samym wolnym piłkarzem.

źródło: wisla-plock.pl, info.pras. / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.