
Oficjalnie: Wind w Wolfsburgu. Największa sprzedaż w historii Kopenhagi
VfL Wolfsburg wykorzystało ostatni dzień okienka transferowego na wzmocnienie ofensywy.
Z drużyną "Wilków" pożegna się Wout Weghorst, który przechodzi do angielskiego Burnley. Od jakiegoś czasu doświadczony Holender naciskał na opuszczenie Niemiec. Stąd jasne stało się, że w Wolfsburgu trzeba znaleźć odpowiednie zastępstwo. Jednocześnie też można mówić o poważnej konkurencji dla Bartosza Białka.
W niedzielę Wolfsburg potwierdził ściągnięcie Maxa Kruse z Unionu Berlin. A w poniedziałek klub poinformował tym razem o zakupieniu dużo młodszego zawodnika - Jonasa Winda. FC Kopenhaga ma na nim zarobić 12,5 miliona euro z bonusami. To oznacza najdroższą sprzedaż w historii duńskiego klubu.
Jonas Wind: „Ich bin glücklich, hier zu sein. Ich habe mich für Wolfsburg entschieden, weil mich der VfL unbedingt haben wollte. [...] Ich bin sehr froh und stolz, nun ein Teil des Vereins zu sein.“
https://t.co/CmAAm2MQmM#VfLWolfsburg pic.twitter.com/0dQ7vYChk9
— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) January 31, 2022
Wind związał się z Wolfsburgiem do lata 2026 roku. Ma 22 lata, może grać albo jako napastnik, albo jako ofensywny pomocnik. Jesienią zagrał w szesnastu meczach duńskiej ekstraklasy, zdobył sześć bramek i dorzucił cztery asysty.
-
EkstraklasaLegia Warszawa pożegna utalentowanego pomocnika? Spore zainteresowanie
Kamil Gieroba / 8 czerwca 2025, 14:57
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
BundesligaOficjalnie: Tah w Bayernie Monachium
Kamil Gieroba / 29 maja 2025, 21:36
-
EkstraklasaGwiazda ligi opuści PKO Ekstraklasę
Kamil Gieroba / 18 maja 2025, 12:33
-
La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów
Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10
-
Plotki transferoweDejan Kulusevski może wrócić do Serie A, ale nie do Juventusu
Victoria Gierula / 5 kwietnia 2025, 16:16