Oficjalnie: William Saliba podpisał nowy kontrakt z Arsenalem
William Saliba zostaje na Emirates Stadium. Francuz podpisał dziś nowy długoterminowy kontrakt.
22-letni obrońca związał się z Arsenalem czteroletnią umową, dzięki której pozostanie w klubie do 2027 roku.
- Myślę, że możemy osiągnąć wszystko. Mamy trenera, mamy charakter, mamy zawodników i z każdym rokiem drużyna staje się silniejsza - tłumaczy swoją decyzję o podpisaniu nowego kontraktu William Saliba.
- Przedłużenie przez Williama kontraktu z Arsenalem było czymś, co chcieliśmy zrobić od dłuższego czasu. William po prostu udowodnił w zeszłym sezonie, jak dobry i jak ważny jest dla naszej drużyny - mówi Mikel Arteta.
Francuz był jedną z najważniejszych postaci w zespole "Kanonierów" podczas poprzedniej kampanii. Łącznie wystąpił w 33 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy gole i jednokrotnie asystując. Jego długa absencja wyraźnie wpłynęła na dyspozycję całej drużyny. Arsenal odpadł z wyścigu o mistrzostwo Anglii na samym finiszu rozgrywek.
Zdaniem "The Athletic" na mocy nowej umowy William Saliba będzie zarabiał około 10 milionów funtów rocznie.
Ponadto 22-latek w nowym sezonie zagra z numerem 2 na koszulce.
On est ensemble.
Wilo stays ❤️ pic.twitter.com/XxsneBf90m
— Arsenal (@Arsenal) July 7, 2023
-

AktualnościInfantino broni planu sprzedaży udziału w prawach FIFA. Projekt budzi opór UEFA i europejskich federacji


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 15:48
-


AktualnościNathaniel Clyne odchodzi z Crystal Palace po wygaśnięciu kontraktu


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 15:19
-


AktualnościReal Madryt zagra sparing z Schalke 04 16 sierpnia na Veltins-Arena


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:56
-


AktualnościVinícius Júnior pozostanie w Realu Madryt. Klub planuje przedłużenie kontraktu mimo zainteresowania Arsenalu


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:27
-

AktualnościKerim Alajbegovic oficjalnie w Juventusie – transfer z Bayeru Leverkusen za 33 mln euro (do 40 mln z bonusami)


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:01
-

AktualnościNathaniel Brown oficjalnie w Bayernie Monachium – lewy obrońca za 50 mln euro


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 13:30
































