Oficjalnie: Wiktor Długosz w Warcie Poznań

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Oficjalny portal Korony Kielce poinformował, iż 19-letni Wiktor Długosz został wypożyczony do pierwszoligowej Warty Poznań. Ofensywny pomocnik pozostanie w klubie na dwanaście miesięcy.

Wychowanek kieleckiego zespołu w poprzednich rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów został wicekrólem strzelców. A młodzi zawodnicy z Kielc świętowali niespodziewane mistrzostwo Polski juniorów.  Wiktor Długosz wziął udział w sobotnim meczu sparingowym z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0) i sprawił na tyle dobre wrażenie, że klub z Drogi Dębińskiej zdecydował się na młodzieżowca. – Kornel Kordas wrócił z testów, a Piotr Pierzchała i Jakub Osobiński na dziś zostają w klubie – powiedział prezes “złocisto-krwistych”, Krzysztof Zając.

W rundzie jesiennej rozgrywek Fortuny 1. Ligi Warta Poznań domowe spotkania będzie rozgrywać na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Podopieczni Piotra Tworka na inaugurację kampanii ligowej zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec, która ma ambicje, by awansować do PKO Ekstraklasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *