Oficjalnie: Widzew Łódź sprowadził Sebastiana Kerka. “Widziałem stadion, kibiców i fantastyczną atmosferę”

widzew.com

29-letni Sebastian Kerk zasilił szeregi Widzewa Łódź. Niemiecki pomocnik związał się dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia o następne dwanaście miesięcy.

Niemiec ma za sobą 50 występów w 1. Bundeslidze oraz 152 spotkania na jej zapleczu. Na początku kariery był związany z SC Freiburg, zaś potem przeniósł się do FC Nurnberg. Na krótko spędził okres w FC Kaiserslautern na wypożyczeniu. W sezonie 2020/21 reprezentował barwy Vfl Osnabruck, a od dwóch lat grał w Hannoverze 96.

Był powoływany do niemieckiej reprezentacji do lat 18, 19 oraz 20. – Myślę, że moją największą zaletą jest moja lewa noga. Stałe fragmenty, jestem technicznym zawodnikiem, zawsze walczę dla dobra drużyny. Będę dawał z siebie wszystko, umiem wykorzystać swoje atuty – odpowiada Kerk.

Śledziłem ostatnie spotkania Widzewa, widziałem stadion, kibiców, fantastyczną atmosferę, która tu panuje. Już jestem szczęśliwy, że mogę tu być i czekam tylko na pierwszy mecz przed widzewską publicznością – dodaje.

– Ten transfer kosztował nas sporo pracy, którą poświęciliśmy na analizę zawodnika oraz negocjacje. Udało nam się przekonać piłkarza do wyboru Widzewa ponad innymi opcjami, które miał w Polsce, na Węgrzech oraz na Bliskim Wschodzie. Sebastian chce grać i być wiodącą postacią drużyny, przekonaliśmy go wysokim poziomem organizacji w Klubie, strategią rozwoju sportowego, dużą społecznością kibiców i atrakcyjnym miastem. Liczymy, że wzmocni nasz potencjał w ofensywie i jednocześnie będzie liderem drużyny. Grał w dużych klubach, więc wie, czym jest presja i wielokrotnie pokazywał swoje umiejętności – powiedział Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa Łódź.

źródło: widzew.com / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.