Oficjalnie: Ward-Prowse na dłużej w Southampton

southamptonfc.com

James Ward-Prowse podpisał nowy kontrakt z Southampton, którego jest wychowankiem. Jego umowa będzie obowiązywać przez pięć najbliższych sezonów.

James Ward-Prowse jest wychowankiem Southampton. 25-latek przebrnął wszystkie szczeble rozwoju w klubowej akademii: od kategorii juniora do zespołu seniorów. W pierwszej drużynie „Świętych” rozegrał 278 spotkań. Strzelił 24 bramki i dołożył do tego 33 asysty. 25-latek jest nominalnym środkowym pomocnikiem. Ward-Prowse jest idolem lokalnych kibiców, określanym mianem „króla środka pola”, który w tym sezonie zaczął zakładać kapitańską opaskę.

Po kolejnym bardzo dobrym indywidualnym sezonie w jego wykonaniu, władze klubu postanowiły przedłużyć z nim współpracę. James Ward-Prowse podpisał nowy, pięcioletni kontrakt, pokazując tym samym przynależność i lojalność względem klubu, którym pomógł mu wypłynąć na szeroki wody futbolu.

– Zacząłem tutaj jako ośmiolatek i właśnie miałem taki cel, jakim jest chęć dotarcia do pierwszego zespołu, a moje uznanie dla klubu jest tak duże, ponieważ ludzie w nim i infrastruktura pozwoliły mi podążać za moim marzeniem z dzieciństwa – powiedział.

– Nie tylko w zespole, ale także w klubie, naprawdę czuję, że to ekscytujący okres dla nas. Myślę, że odzyskaliśmy naszą tożsamość jako zespół i myślę, że zmierzamy we właściwym kierunku, w którym uważamy, że możemy pójść jako klub. – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.