Oficjalnie: Tworek na dłużej w Warcie Poznań

wartapoznan.pl

Piotr Tworek podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań. 45-latek zespół “zielono-białych” prowadzić będzie przez co najmniej rok.

Piotr Tworek funkcję pierwszego szkoleniowca Warty Poznań piastuje od 17 czerwca 2019 roku. Drużyna pod jego wodzą rozegrała 41 spotkań, z których 21 wygrała, 7 zremisowała i zanotowała 13 porażek. Zespół prowadzony przez 45-latka zdobył 70 punktów, z uwzględnieniem wszystkich rozgrywek, co daje 1,71 punktu na mecz. Tworek w minionym sezonie wywalczył awans do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, osiągając tym samym największy sukces w XXI-wiecznej historii klubu. W finale baraży “zielono-biali” pokonali Radomiaka Radom 2:0.

W czwartkowe popołudnie władze klubu poinformowały o przedłużeniu z nim współpracy. Doświadczony trener podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Przede wszystkim dziękuję całemu zarządowi za zaufanie. Wierzę w to, że praca, którą wykonujemy przyniesie efekty w Ekstraklasie. Ze swojej strony mogę obiecać, że każdą chwilę w klubie i na treningach poświęcę na to, żeby zespół cały czas się rozwijał, był jeszcze lepszy, zadowalał kibiców swoją grą i był powodem do dumy dla klubu – powiedział Tworek.

Podpisaliśmy z trenerem Piotrem Tworkiem nowy kontrakt, który obowiązuje do końca sezonu i zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok. Osiągnęliśmy w poprzednim sezonie sukces, wywalczyliśmy awans i zdecydowaliśmy się renegocjować warunki kontraktu tak, aby dostosować go do warunków ekstraklasowych – tłumaczy dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to naturalny ruch, który jest docenieniem pracy, wykonanej przez trenera przez ponad rok pobytu w Warcie Poznań. Trener po prostu zasłużył na nowy kontrakt. Cieszymy się, że nadal jest na straży i na czele tej drużyny.

Piotr Tworek przed objęciem sterów poznańskiej drużyny pracował wcześniej w Chojniczance Chojnice, Termalice, Koronie Kielce, Podbeskidziu, Zawiszy Bydgoszcz, czy Miedzi Legnica.

Źródło: Warta Poznań, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *