Oficjalnie: Tomasz Hołota w Zagłębiu Sosnowiec

zaglebie.eu

28-letni Tomasz Hołota za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Pogonią Szczecin i postanowił przenieść się do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Pomocnik związał się ze śląskim zespołem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Dlaczego wybrałem Zagłębie? Dlatego, że było bardzo konkretnie w rozmowach i jestem zadowolony z tego wyboru – powiedział Tomasz Hołota dla oficjalnego portalu Zagłębia. – Jestem teraz w Zagłębiu, gdzie będę miał szansę odbudować się piłkarsko. W styczniu miałem wyciętą przepukliną dyskową, ale już dawno jest po problemie. Teraz chciałbym wrócić do poważnej gry i pomóc Zagłębiu w realizacji celu, jakim jest powrót do ekstraklasy – dodał.

Do kontraktu z Tomaszem Hołotą przymierzaliśmy się dość długo, jednak sprowadzenie zawodnika z Ekstraklasy do I ligi to zawsze niemały problem – zauważa Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec. W minionych rozgrywkach ligowych pomocnik rozegrał zaledwie osiem spotkań w ekstraklasie. W listopadzie ubiegłego roku został decyzją zarządu pozbawiony jednomiesięcznego wynagrodzenia. Od tamtego momentu już Kosta Runjajić nie postawił na niego.

źródło: zaglebie.eu / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *