Oficjalnie: Timothy Fosu-Mensah w Leverkusen, koniec jego sześcioletniej kariery w Manchesterze

bayer04.de

Timothy Fosu-Mensah przeprowadził się z Manchesteru United do Bayeru Leverkusen. Z niemieckim klubem związał się do końca sezonu 2023/24.

Dyrektor sportowy, Rudi Völler postrzega Holendra, który był szkolony w Ajaksie Amsterdam jako ważne ogniwo. – W najbliższych tygodniach stoimy przed dużymi wyzwaniami sportowymi. W tym celu potrzebujemy silnej kadry. Timothy Fosu-Mensah spełnia nasze wymagania. Ma duże doświadczenie w Premier League – mówi.

23-latek jest silny fizycznie i dobrze wyszkolony technicznie. Może grać zarówno jako prawy i środkowy obrońca. – Nie mogę się doczekać gry w Bundeslidze, a także współpracy z Peterem Boszem. W ciągu ostatnich kilku dni dużo rozmawiałem z trenerem, a rozmowy z Simonem Rolfesem i Rudim Völlerem przekonały mnie, że w Leverkusen są wspaniałe dla mnie perspektywy rozwoju. To będzie naprawdę ekscytujące wyzwanie – powiedział piłkarz.

Holender do “Czerwonych Diabłów” trafił w 2014 roku i od tamtego czasu był wypożyczany do Fulham oraz Crystal Palace. “Aptekarze” za definitywny transfer zapłacili niespełna 2 miliony euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *