Oficjalnie: TAS skrócił zakaz transferowy Realu!

diffen.com

Real Madryt ostatni tydzień może zaliczyć do niezwykle udanych. Najpierw Złotą Piłkę zdobył ich zawodnik Cristiano Ronaldo, następnie Królewscy wygrali Klubowe Mistrzostwa Świata, zaś dzisiaj TAS ogłosił, że zakaz transferowy nałożony na klub przez FIFA będzie obowiązywał tylko podczas styczniowego okienka transferowego. 

Najbardziej utytułowany klub w Europie oraz jego rywal zza miedzy, Atletico Madryt, zostali ukarani zakazem transferowym za rzekome nieprawidłowości przy rejestracji niepełnoletnich zawodników. FIFA, podobnie jak wcześniej na Barcelonę, nałożyła na oba kluby zakaz transferowy, który miał obowiązywać przez najbliższe dwa okienka transferowe. Władze Królewskich od początku stały na swoim i przekonywały, że w klubie nie doszło do żadnych nieprawidłowości, dlatego będą odwoływać się od decyzji FIFA. Kiedy te nie przyniosły skutku, Real uderzył do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. Ten, po rozpatrzeniu zebranych materiałów dot. sprawy wydał dzisiaj decyzję skracającą karę nałożoną na madrycki klub. Oto treść oświadczenie wydanego przez Real:

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (TAS) podjął dzisiaj decyzję o skrócenie kary zakazu rejestrowania zawodników przez dwa okienka transferowe nałożonej przez FIFA na Real Madryt i przekazał ją klubowi. Kara będzie obowiązywać przez jedno okienko transferowe, przypadające na styczeń 2017 roku.

Decyzja podkreśla nieproporcjonalność kary nałożonej przez FIFA, jednak klub ubolewa, że TAS nie miał wystarczająco odwagi, aby unieważnić ją całkowicie.

Skrócenie zakazu transferowego przez TAS dotyczy tylko Realu Madryt, bowiem Atletico nie podjęło się tak daleko idących kroków odwoławczych.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *