Oficjalnie: Szymon Frankowski piłkarzem Zagłębia Sosnowiec

zaglebie.eu


Nowym bramkarzem pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec został Szymon Frankowski.

Zagłębie Sosnowiec ostatnich miesięcy nie może uznać za udanych. Zespół prezentuje się zdecydowanie poniżej pokładanych w nim oczekiwań. Śląski klub zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, z dwoma punktami przewagi nad Resovią Rzeszów. Zagłębie potrzebuje nowych zawodników, którzy zagwarantowaliby utrzymanie na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

We wtorek, 22 grudnia szeregi pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec zasilił 19-letni bramkarz Szymon Frankowski. Wychowanek Stadionu Śląskiego podpisał 2,5-letni kontrakt.  – Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z tego, że zostałem zawodnikiem Zagłębia. Ciężko na to pracowałem, by znaleźć się w tym klubie. Moim celem jest gra i pomoc pierwszej drużynie. Od początku okresu przygotowawczego będę walczył o założone przez siebie cele  – przyznał utalentowany bramkarz w rozmowie z mediami klubowymi.

Szymon Frankowski ostatnio był piłkarzem GKS-u Katowice. W trwającym sezonie nie zagrał w żadnym spotkaniu drugiej ligi. 19-latek wystąpił w jednym meczu Fortuna Pucharu Polski, w którym GKS przegrał z Garbarnią Kraków 0:1.

Szymon Frankowski do zespołu prowadzonego przez Kazimierza Moskala dołączy pierwszego stycznia przyszłego roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.