Oficjalnie: Szymon Czyż ściągnięty do Częstochowy, Daniel Szelągowski w Warcie

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Raków Częstochowa dokonał pierwszego wzmocnienia zimą. Kontrakt z Medalikami podpisał Szymon Czyż, który przybył z Warty Poznań.

– Do przejścia do Rakowa skłoniło mnie to, że klub sezon w sezon walczy o najwyższe cele w Polsce. Myślę, że jest to naturalny krok w mojej karierze – mówi pomocnik. Wychowanek Arki Gdynia w połowie zeszłego roku wrócił do Polski z Lazio Rzym.

Jesienią rozegrał piętnaście meczów i zanotował dwie asysty. 20-latek jest uznawany za spory talent i musi tylko udowodnić to pod wodzą Marka Papszuna w Częstochowie.

Podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku. – Szymon to kolejny młody zawodnik z dużym potencjałem w naszej kadrze. Cieszymy się, że będzie rozwijać swój talent w Rakowie i wierzymy, że wzmocni rywalizację w środku pola – dodaje z kolei Robert Graf, dyrektor sportowy.

Ponadto do Warty Poznań wypożyczono 19-letniego Daniela Szelągowskiego. – Odejście Szymona Czyża to drugi i ostatni z naszych planowanych transferów wychodzących za gotówkę w tym oknie. Filozofia prowadzenia Klubu zakłada, że ze względów finansowych musimy co pół roku sprzedawać zawodnika. W poprzednim okienku ten cel nie został zrealizowany, więc teraz musieliśmy to nadrobić – twierdzi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.