Oficjalnie: Stomil Olsztyn pozyskał nowego obrońcę
Kevin Lafrance zasilił szeregi Stomilu Olsztyn. 32-letni obrońca parafował półroczny kontrakt.
Kevin Lafrance jest znany polskim kibicom przede wszystkim z występów w Widzewie Łódź, w którego barwach rozegrał 14 meczów w Ekstraklasie. Następnie występował na boiskach pierwszej ligi w barwach Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów.
W 2016 roku przeprowadził się na Cypr, gdzie grał w AEL-u Limassol, APOEL-u Nikozja, Pafos FC, AEK-u Larnaka oraz Doksy Katokopia. Łącznie uzbierał 77 meczów w cypryjskiej ekstraklasie.
Lafrance od stycznia pozostawał wolnym zawodnikiem po tym, jak rozwiązał swój kontrakt za porozumieniem stron z Doksą. 32-letni środkowy obrońca najbliższe pół roku spędzi w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn. Piłkarz spróbuje pomóc drużynie w utrzymaniu. Obecnie Stomil traci trzy “oczka” do bezpiecznej strefy.
- Do tego wyboru przekonało nas jego dotychczasowe doświadczenie piłkarskie, a także fakt, że biegle posługuje się językiem polskim. Kolejnym atutem jest, że potrafi również język francuski, a w klubie mamy dwóch zawodników, którzy się nim posługują. Jesienią w lidze zdecydowanie lepszej od Fortuna 1. Ligi i Ekstraklasy, grał praktycznie większość meczów - powiedział prezes Stomilu Arkadiusz Tymiński.
Kevin Lafrance ma na swoim koncie 43 występy w seniorskiej reprezentacji Haiti.
Stomil rundę rewanżową rozpocznie w Kielcach od meczu z Koroną. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na niedzielę (27.02) na godzinę 12:40. Transmisja z meczu na sportowych antenach Polsatu.
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
-


AktualnościFranck Haise nowym trenerem Rennes do lata 2027 — powrót szkoleniowca po pracy w akademii i sukcesach w LensDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLuísão krytykuje Gianlucę Prestianiego po oskarżeniach Viníciusa o rasizmDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLecce wygrywa 2:0 w Cagliari i oddala się od strefy spadkowejDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:51
-

AktualnościBorussia Dortmund — Atalanta: pierwszy mecz play-off Ligi Mistrzów 17 lutego 2026 w Signal Iduna ParkDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:10
-

AktualnościNicolas Jackson wróci do Chelsea latem — Bayern nie aktywuje klauzuli odkupuDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 14:43
































