Oficjalnie: Stefano Pioli pozostanie w Milanie na kolejne dwa lata

Stefano Pioli

acmilan.com

AC Milan potwierdził, że Stefano Pioli pozostanie na stanowisku trenera do końca czerwca 2022 roku. Decyzja oparta została na tym, jak Stefano zbudował ducha zespołowego – napisano w komunikacie.

Od kilku miesięcy spekulowano, iż rządy w klubie obejmie Ralf Rangnick, a w ostatnim momencie odwróciły się losy niemieckiego trenera. Po wtorkowym zwycięstwie “Rossonerich” nad Sassuolo poinformowano o przedłużeniu o dwa lata kontaktu Pioliego. – Nie jest to decyzja oparta na ostatnich zwycięstwach, tylko na tym, jak Stefano zbudował ducha zespołowego i jedność w drużynie. Sposób w jaki poprawił jakość poszczególnych piłkarzy jest wyjątkowy – powiedział prezes, Ivan Gazidis.

Jestem szczęśliwy i dumny z zaufania, jakie otrzymałem od AC Milan. Chcę podziękować wszystkim, w tym naszym kibicom, za którymi naprawdę tęsknimy na stadionie, ale są zawsze blisko i nas mocno wspierają – skomentował Stefano Pioli. – Już wielokrotnie mówiłem, że musimy być skupieni i zdeterminowani. Być zjednoczeni w celu, jaki przed nami postawiono – dodał. Negocjacje ciągnęły się od listopada, , co potwierdził były już dyrektor sportowy Milanu – Zvonimir Boban.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.