Oficjalnie: Środowych meczów Fortuna Pucharu Polski nie obejrzymy na żywo. Telewizja Polsat Sport dołączyła do strajku “Media bez wyboru”

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W związku z trwającym w środę protestem mediów przeciwko podatkowi od reklam, telewizja Polsat Sport nie będzie transmitować na żywo zapowiadanych wcześniej meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kluby zobowiązały się do przeprowadzenia relacji z meczów w formie transmisji radiowych. 

W środę, 10 lutego, zdecydowana większość mediów w Polsce przystąpiła do ogólnokrajowego protestu przeciwko wprowadzeniu nowego podatku. Prywatne stacje telewizyjne, radiowe i portale internetowe nie emitują swoich programów i nie dostarczają treści. Nie zgadzają się tym samym na wprowadzenie “daniny solidarnościowej” przez rząd.

Ogólnopolski strajk medialny spowodował, iż kibice nie obejrzą na żywo dwóch środowych spotkań 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Polsat Sport, czyli nadawca telewizyjny rozgrywek, również przyłączył się do protestu.

W związku z trwającym w środę protestem mediów przeciwko podatkowi od reklam, telewizja Polsat Sport nie będzie transmitować na żywo zapowiadanych wcześniej meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Pogoń Szczecin – Piast Gliwice (godz. 17:30) i Raków Częstochowa – Górnik Zabrze (godz. 20:30). Polsat, oficjalny nadawca rozgrywek, poinformował jednak Polski Związek Piłki Nożnej, że wymienione wyżej spotkania będą dziś rejestrowane i komentowane, a ich emisja nastąpi w czwartek, 11 lutego 2021 r. – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kluby zobowiązały się do przeprowadzenia relacji z meczów w formie transmisji radiowych.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *