Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Były reprezentant Polski poinformował na swoim twitterze, że po obecnym sezonie zakończy swoją piłkarską karierę. Ostatnim klubem 35-latka była Lechia Gdańsk.

Sebastiana Mile mogliśmy kojarzyć m.in z bramki z rzutu wolnego przeciwko Manchesterowi City w barwach Dyskobolii oraz z trafienia które zdobył podczas meczu przeciwko reprezentacji Niemiec, Mila wszedł wtedy z ławki w 77. minucie a jedenaście minut później pokonał Neuera i przypieczętował zwycięstwo Polaków (2:0). W swojej karierze grał w takich klubach jak ŁKS Łódź, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Orlen Płock, Śląsk Wrocław, Austria Wiedeń, Valerenga Oslo oraz w klubie, który został ostatnią przystanią doświadczonego pomocnika, Lechii Gdańsk. W barwach klubu z Gdańska, w obecnym sezonie był raczej postacią drugoplanową, ostatni raz kiedy pojawił się na murawie był to mecz przeciwko Górnikowi Zabrze (5 sierpnia 2017r.) zagrał w nim zaledwie… dwie minuty! Mila w reprezentacji Polski rozegrał 38 spotkań, w których do siatki rywali trafił 8 razy. 35-latek na swoim twitterze napisał.

– Nadszedł ten dzień, w którym po raz ostatni zakładam buty piłkarskie na nogi…I powiem Wam szczerze, dzisiaj przed oczami mam tylko obraz siebie, jako małego dzieciaka z ogromnym marzeniem.. Z ogromnym bólem serca żegnam się z boiskiem i kibicami. Dziękuję za wszystko.