Oficjalnie: Rude odchodzi z Wisły Kraków

Fot. Mateusz Czarnecki

Wisła Kraków podjęła decyzję wobec Alberta Rude.

Albert Rude żegna się z Wisłą Kraków. Klub ogłosił w piątek, że kontrakt z hiszpańskim trenerem nie zostanie przedłużony. Informacja ta zakończyła spekulacje dotyczące przyszłości Rudego na stanowisku szkoleniowca “Białej Gwiazdy”.

Rude objął kierownictwo nad Wisłą Kraków pod koniec 2023 roku, z zamiarem odbudowania formy drużyny i wprowadzenia nowych metod szkoleniowych. Pod jego wodzą Wisła Kraków odniosła osiem zwycięstw, zanotowała cztery remisy i sześć porażek. Jego podejście i strategie taktyczne były widoczne szczególnie w meczach Pucharu Polski, gdzie drużyna pokonała kolejno Widzew Łódź, Piasta Gliwice i w dramatycznym finale Pogoń Szczecin.

Przygoda Rude z Wisłą Kraków nie była jednak pozbawiona trudności. Szczególnie w kwestii braku awansu do PKO Ekstraklasy. “Biała Gwiazda” zajęła dopiero dziesiąte miejsce w Fortuna I Lidze.

– Podjęliśmy wspólnie z Albertem decyzję, że nasza współpraca dobiegła końca. Jako klub bardzo chcieliśmy przedłużyć kontrakt z trenerem i kontynuować współpracę w ramach długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista i głęboko wierze, że w przyszłości trener w którejś z 5 najważniejszych lig na świecie. W krótkim czasie naszej przygody po 21 latach udało nam się sięgnąć po Puchar Polski, zagwarantować klubowi udział w eliminacjach do europejskich pucharów oraz tym samym uzyskać solidny zastrzyk finansowy. Po wielogodzinnych spotkaniach trener, dokonując analizy poprzedniego sezonu, postanowił, że jego rola w Wiśle na tym etapie dobiegła końca – powiedział Jarosław Królewski, prezes Wisły Kraków.

– Wisła Kraków na zawsze pozostanie w moim sercu jako wspaniały klub. Przychodząc tutaj, miałem określone cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale najważniejszego – jakim był awans do Ekstraklasy – nie. […] Przeprowadziłem głęboką analizę czasu spędzonego tutaj i wierzę, że moja praca na pewno przyniesie odpowiednie korzyści w średnio i długoterminowej perspektywie, ale obecnie klub ma inne potrzeby. Dziękuję prezesowi, pracownikom, zawodnikom i kibicom. Tylko Wisła! – komentuje swoje odejście Albert Rude.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.