Włoscy giganci chcą Buongiorno. Walka trwa

fot. Mikołaj Barbanell

Alessandro Buongiorno tego lata raczej trafi do zdecydowanie większego klubu niż Torino.

Napoli staje w szeregu z Milanem i Interem Mediolan, aby pozyskać talent z Torino podczas letniego okienka transferowego.

Strategia Napoli w walce o Buongiorno

Napoli ma wyraźny plan, aby wyprzedzić Milan oraz Inter w walce o 24-letniego obrońcę, który już teraz święci triumfy na włoskich boiskach. Buongiorno, biorący udział w nadchodzących mistrzostwach Europy, zyskał uznanie jako jeden z najjaśniejszych obrońców Serie A.

Torino, choć przyjęło możliwość odejścia Buongiorno na lepsze europejskie pastwiska, nie zamierza oddawać go za bezcen. Klub ustalił cenę na poziomie 40 milionów euro, mimo że umowa obrońcy obowiązuje do czerwca 2028 roku.

Postawa konkurentów i plany transferowe

Dyrektor sportowy Napoli, Giovanni Manna, już nawiązał kontakt z agentem Buongiorno, Giuseppe Riso, planując rozpoczęcie oficjalnych rozmów z Torino w najbliższych dniach. Klub z Neapolu chce zamknąć umowę jak najszybciej, aby uniknąć ryzyka wzrostu ceny po mistrzostwach Europy.

Z drugiej strony, zarówno Milan jak i Inter mają inne priorytety na rynku transferowym, co może wpłynąć na ich zdolność do rywalizacji o Buongiorno. Milan, pod kierownictwem Geoffreya Moncada, skupia się obecnie na pozyskaniu nowego napastnika, podobnie jak Inter. To może zwiększyć szanse Napoli.

Źródło: Football Italia/CalciomercatoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.