OFICJALNIE: Ruben Dias z nowym kontraktem

źródło: Twitter

Ruben Dias podpisał nową, długoterminową umowę z Manchesterem City.

Ruben Dias przeszedł do Manchesteru City z Benfiki Lizbona w 2020 roku i od razu stał się kluczowym graczem w talii Pepa Guardioli. W swoim pierwszym sezonie na Wyspach wywalczył z klubem mistrzostwo Anglii i dotarł do finału Ligi Mistrzów. Oprócz tego został piłkarzem roku w Anglii. Jasnym było więc, że szefostwo klubu z niebieskiej części Manchesteru zrobi wszystko, by zatrzymać utalentowanego Portugalczyka w swoich szeregach.

To zadanie się udało, bowiem dzisiaj ogłoszono, że Dias podpisał nową umowę z “The Cityzens”. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do 2027 roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem nową umowę. Cieszyłem się każdą minutą mojego czasu w City od momentu dołączenia w zeszłym roku. Gra dla City przerosła wszystkie moje oczekiwania i to absolutna przyjemność być częścią tak niesamowitego zespołu – mówił podczas podpiywania kontraktu 24-latek.

– Chciałbym również podziękować Pepowi i sztabowi trenerskiemu za sposób, w jaki pomogli mi rozwinąć się jako gracz i wciąż popychają mnie do poprawy. Bycie częścią składu, który osiągnął tak wiele w zeszłym sezonie było niesamowite i sprawiło, że wszyscy byliśmy głodni, aby osiągnąć jeszcze więcej. Teraz chcę tylko spróbować i odegrać swoją rolę w pomaganiu nam w odnoszeniu sukcesów w tym sezonie i w kolejnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.