Oficjalnie: Roy Hodgson przechodzi na trenerską emeryturę!

źródło: Twitter

Crystal Palace poinformowało, że Roy Hodgson po 4 latach w klubie opuszcza Selhurst Park. Legendarny menedżer przechodzi na zasłużoną emeryturę. 

Już jutro wieczorem Crystal Palace zmierzy się z Arsenalem. Kibice “Orłów” będą mieli okazję do tego, by pożegnać swojego dotychczasowego menadżera, czyli Roya Hodgsona. “Orły” bowiem zakomunikowały, że Anglik i jego wierny asystent, Ray Lewington przechodzą na trenerską emeryturę. Ostatni mecz byłego selekcjonera reprezentacji Anglii odbędzie się w niedzielę, kiedy to Palace zagra z Liverpoolem, jednym z byłych klubów Hodgsona.

73-latek już raz wracał z emerytury, aby objąć stery w klubie na początku sezonu 2017/18. W momencie przyjścia trenera, drużyna miała zerowy dorobek punktowy  i nie zdobyli ani jednej bramki pod wodzą Franka de Boera. Hodgson zapewnił klubowi bezprecedensową stabilność w Premier League w ciągu ostatnich czterech lat.

Trener za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu wysłał wiadomość do wszystkich kibiców.

– Po ponad 45 latach pracy trenerskiej zdecydowałem, że nadszedł czas, abym odszedł od rygorów najwyższej klasy rozgrywkowej Premier League, dlatego nasze dwa ostatnie mecze będą moimi ostatnimi w roli menedżera Crystal Palace. To był szczególnie satysfakcjonujący okres w moim piłkarskim życiu i karierze, że mogłem spędzić te ostatnie cztery sezony w Palace. Czuję teraz, że po zakończeniu kolejnego udanego sezonu, w którym zapewniliśmy sobie status Premier League, nadszedł właściwy moment, abym ustąpił z obowiązków pełnoetatowego menedżera. Przez całą moją karierę miałem tak wiele wsparcia od mojej żony i rodziny i rozważałem tę decyzję przez jakiś czas, a teraz uważam, że nadszedł właściwy czas by zobaczyć, co przyniesie mi przyszłość.

– Bardzo podobał mi się czas spędzony w Palace, miałem zaszczyt pracować z wybitną grupą profesjonalnych i oddanych zawodników, z których większość była ze mną przez te cztery lata. Menedżer jest tylko tak dobry, jak zawodnicy, którzy występują na boisku. Miałem szczęście, że osoby, którymi się opiekuję, z pewnością mi to zapewniły i dziękuję im za to.  Jestem pewien, że mówię w imieniu wszystkich graczy, mojego zespołu trenerskiego i zaplecza, kiedy mówię, że jestem dumny z pracy, jaką wspólnie wykonaliśmy, aby utrzymać nasz status w Premier League w tym czasie. Chciałbym również podziękować naszemu prezesowi Steve’owi Parishowi, jego partnerom Davidowi Blitzerowi i Joshowi Harrisowi oraz dyrektorowi sportowemu Dougiemu Freedmanowi za ich wsparcie przez te wszystkie lata. Dali mi możliwość powrotu do mojego rodzinnego klubu i zawsze czułem, że śpiewamy z tego samego hymnu, starając się osiągnąć nasze wspólne cele. Mogę tylko życzyć im wszystkim powodzenia w pomyślnej przyszłości i jestem przekonany, że klub będzie rósł w siłę.

Roy Hodgson to najstarszy trener w historii Premier League. W swojej bogatej karierze trenerskiej zdobywał mistrzostwa Szwecji i Danii, brał udział w finale Pucharu UEFA 1997 z Interem Mediolan czy finale Ligi Europy 2009/10 z rewelacją turnieju, czyli Fulham.

Media spekulują iż następcą szkoleniowca w drużynie Premier League zostanie Frank Lampard.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.