Oficjalnie: Robin Koch wybrał Leeds


beIN Sports
“Pawie” nie zamierzają być chłopcem do bicia w Premier League i mocno zbroją się przed nachodzącym sezonem. Po rekordowym transferze przyszedł czas na wzmocnienie obrony.
O 24-latka walczyły takie kluby jak Tottenham, Milan, RB Lipsk czy Napoli. Ten jednak zdecydował się dołączyć do beniaminka Premier League. Istotną kwestią okazała się także większa determinacja Leeds względem konkurencji.
W nieoficjalnych doniesieniach czytamy, że Koch przenosi się na Ellan Road za 14,5 miliona euro stając się drugim najdroższym obrońcą w historii klubu po Rio Ferdinandzie. Kontrakt zaś podpisał do końca czerwca 2024 roku.
Reprezentant Niemiec jest kolejnym dużym wzmocnieniem “Pawi” po pobiciu swojego rekordu transferowego, którym było pozyskanie Rodrigo Moreno z Valencii.
Robin Koch rozegrał w barwach poprzedniej drużyny, Freiburga, 87 spotkań. Zdobył w tym czasie 5 bramek i 2 asysty.