Oficjalnie: Robert Pich w Legii Warszawa. “Z Legią chcę zdobyć mistrzostwo”

legia.com


Robert Pich od nowych rozgrywek będzie piłkarzem Legii Warszawa. Słowacki pomocnik związał się z Wojskowymi dwuletnią umową.

33-latek od wielu lat nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W Śląsku Wrocław odnalazł się na tyle dobrze, że nikt nie wyobrażał sobie składu bez skrzydłowego. W sumie rozegrał w naszej ekstraklasie 253 mecze i zdobył 52 bramki.

– Trener Kosta Runjaić jest osobą, która bardzo chciała mnie w zespole. Naprawdę to doceniam. To również ten szkoleniowiec ściągnął mnie do Kaiserslautern. Tak się wszystko ułożyło, że znów się spotykamy. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Chciałbym odwdzięczyć się trenerowi swoją postawą na boisku – mówi Robert Pich.

– Pierwsze rozmowy z Legią zaczęły się tydzień temu. Całe negocjacje przebiegły bardzo szybko. Myślę, że znalazłem właściwą drogę i cieszę się, że wszystko tak sprawnie się rozwiązało. Można powiedzieć, że ten kontrakt jest dla mnie pewnym uhonorowaniem kariery. Bardzo doceniam to, że mogę wykonać tak duży krok i podjąć tak duże wyzwanie – dodał.

– Chcę po prostu wygrywać. Jestem w Polsce wiele lat, ale nie zdołałem wywalczyć żadnego medalu. Z Legią chcę zdobyć mistrzostwo. To jest cel dla każdego zawodnika, który gra w tym klubie – zaznacza Słowak.

Legia znalazła się w takim momencie, że potrzebni są doświadczeni piłkarze, który z miejsca są w stanie rywalizować o jedenastkę. – Spodziewałem się negatywnych komentarzy. Jest to spowodowane tym, że opinia publiczna i kibice nie do końca wiedzą, w jaki sposób ta drużyna jest budowana i jaki mamy na nią plan wraz z trenerem Runjaiciem. Miałem świadomość, że zdarzą się takie sytuacje jak ta, gdzie transfer nie będzie do końca oczywisty. Uwierzcie mi – to wzmocnienie będzie bardzo przydatne drużynie. Na koniec dnia liczy się to, jak zawodnik się spisuje i jakie osiągamy wyniki. Wszystkie ruchy robimy po to, aby nasze rezultaty były jak najlepsze – opisuje Jacek Zieliński, dyrektor sportowy.

– Robert Pich to piłkarz bardzo dobry technicznie. Na wysokim poziomie utrzymują się również jego statystyki kinematyczne – jest szybki, zwrotny, może dużo biegać, ale też ciężko pracować, a charakter i ambicja są dla nas bardzo istotne. W naszej Ekstraklasie Robert grał regularnie przez ostatnich kilka lat, jego średnia to około 2000 minut na sezon – podkreślił.

Robert Pich będzie występował w Legii Warszawa z numerem 11.

źródło: legia.com /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.