

Oficjalnie: Robben zakończył karierę
Piękna kariera 37-letniego skrzydłowego dobiegła końca. Holender za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zawieszeniu butów na kołku.
Robben podczas swojej piłkarskiej kariery wygrał niemal wszystkie możliwe tytuły. By zamknąć swoją piękną karierę klamrą, po odejściu z Bayernu Monachium przeniósł się do swojego pierwszego klubu, FC Groningen. Tamże wielokrotnie pauzował przez urazy, które ostatecznie zmusiły go do ogłoszenia przejścia na emeryturę.
Drodzy piłkarscy przyjaciele, postanowiłem zakończyć aktywną karierę piłkarską. To był dla mnie bardzo trudny wybór. Chciałbym wam bardzo podziękować za całe serdeczne wsparcie - napisał w oficjalnym oświadczeniu.
Holender grał w pięciu europejskich zespołach - FC Groningen, PSV Eindhoven, Chelsea, Realu Madryt oraz Bayernie Monachium. Znany był ze swoich słynnych zejść z boku boiska do środka i pięknych strzałów lewą nogą. To zagranie stało się jego znakiem firmowym. W zawodowej karierze Robben rozegrał ponad 614 meczach klubowych oraz 96 razy przywdziewał barwy "Oranje". Łącznie w swoim dorobku ma 246 goli oraz 200 asyst. Tym samym zdobył aż 30 trofeów, a dodatkowo w każdym kraju, w którym występował, zdobył krajowy tytuł.
Beste voetbalvrienden,
Ik heb besloten om te stoppen met mijn actieve voetbalcarrière. Een heel moeilijke keuze. Ik wil iedereen bedanken voor alle hartverwarmende steun!
Groetjes, Arjen pic.twitter.com/aAEdxdL5tU
— Arjen Robben (@ArjenRobben) July 15, 2021
-
AktualnościGuardiola: „Jeśli nie wierzycie w odwrócenie z Realem Madryt, zostańcie w domu”Nowacki / 16 marca 2026, 17:26
-


AktualnościArne Slot po remisie 1:1 z Tottenhamem: "Normalne, że kibice wygwizdują zespół"Nowacki / 16 marca 2026, 16:49
-


AktualnościJoan Laporta po reelekcji: priorytety Barcelony do 2031, współpraca z Yuste i otwarte drzwi dla MessiegoNowacki / 16 marca 2026, 16:02
-


AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaNowacki / 13 marca 2026, 17:43
-

AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-

AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneNowacki / 13 marca 2026, 16:22
































