Oficjalnie: Raymond Domenech menadżerem Nantes

Raymond Domenech

źródło: fcnantes.com

FC Nantes na swojej stronie internetowej poinformowało o zatrudnieniu nowego trenera. Od 26 grudnia 2020 roku funckję tę będzie pełnił Raymond Domenech. Doświadczony szkoleniowiec wraca do zawodu po długiej przerwie.

Raymond Domenech od dziesięciu lat nie pracował jako trener piłkarski. Jego ostatnią przygodą z zawodem było prowadzenie reprezentacji Francji. Trójkolorowi rozegrali pod jego wodzą 79 spotkań od 12 lipca 2004 do 30 czerwca 2010. Wcześniej pracował jako trener reprezentacji Francji do lat 21. Spędził tam aż 11 lat – od 1 lipca 1993 roku do czasu objęcia pierwszej drużyny. Do piłki klubowej wraca po 27 latach. Od 1988 do 1993 był menadżerem drużyny Olimpique Lyon.

Największym osiągnięciem Domenecha w trakcie kariery trenerskiej było dojście do finału Mistrzostw Świata 2006, gdzie w ostatnim meczu turnieju trójkolorowi ulegli Włochom w konkursie rzutów karnych. Podczas Mistrzostw Europy 2008 postawa ekipy Francji była katastrofalna. Ostatnie miejsce w grupie, porażka z Włochami i Holandią i honorowy punkt wywalczony w meczu z Rumunią. Mimo to Raymond Domenech nie został zwolniony ze stanowiska selekcjonera. Po awansie na Mistrzostwa Świata w RPA przyszedł czas na turniej, na którym kompletnie zawiódł. Ostatnie miejsce w grupie z Urugwajem, Meksykiem i Republiką Południowej Afryki to rezultat skandaliczny. Do tego podczas tego turnieju doszło do jednej z głośniejszych afer tamtego okresu, kiedy to Nicolas Anelka w przerwie meczu wylał na selekcjonera wiadro pomyj, obrażając go w najbardziej niewybredny sposób, jaki tylko jest możliwy w języku francuskim. Doszło wtedy do buntu w drużynie narodowej Francji. Domenech opuścił reprezentację Francji w atmosferze skandalu i przez kolejnych dziesięć lat nie podjął się pracy na ławce trenerskiej.

Duże zaskoczenie

Fakt, że były selekcjoner Francji podpisał półroczny kontrakt z FC Nantes jest więc dla wielu zaskoczeniem. Jednakże należy pamiętać, że to doświadczony trener. Być może fakt, że przez ostatnie lata nie prowadził żadnej drużyny, nie będzie stanowił dla niego problemu i uda mu się spełnić postawione przed nim cele. FC Nantes nie będzie się biło o puchary, jednak na włodarze klubu na pewno nie są zadowoleni z postawy drużyny. W ostatnich latach Nantes trzymało się środka tabeli. Natomiast w tym sezonie mają na koncie jedynie 15 punktów i zajmują 16 pozycję w tabeli ligi francuskiej.

źródło: FC Nantes


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *