Oficjalnie: PZPN reaguje na doniesienia mediów

Mundial

pzpn.pl

Dominik Gruszewski (pseudonim „Grucha”) został odsunięty przez PZPN od kadry narodowej.

„Grucha” pracował w związku od marca 2022 roku. Szymon Jadczak ujawnił, że ochroniarz Roberta Lewandowskiego ma wątpliwą przeszłość. Z nich wynika, że Gruszewski był członkiem zorganizowanej grupie przestępczej, działał w neonazistowskim gangu, czy czerpał korzyści z prostytucji. Prezes PZPN – Cezary Kulesza tłumaczył, iż o przeszłości „Gruchy” dowiedział się dopiero z informacji mediów.

– PZPN informuje, że, w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Dominika Gruszewskiego, zdecydowano o odsunięciu go od wszelkich aktywności związanych z drużyną narodową – taki komunikat mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie związku

– Drużynie narodowej, przygotowującej się do udziału w turnieju finałowym mistrzostw świata, niezbędny jest spokój oraz odpowiednie warunki, pozwalające skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Wszelkie niezweryfikowane doniesienia medialne i wydarzenia powodujące zakłócenie rytmu przygotowań do mundialu, mogą działać na szkodę zespołu. Stąd, w trosce o dobro drużyny, decyzja o konieczności wyjaśnienia wszelkich okoliczności i wątpliwości w tej sprawie – dodano.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x