Oficjalnie: Powrót Piotr Stokowca do Zagłębia Lubin

Piotr Stokowiec

Piotr Stokowiec / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zagłębie Lubin poinformowało, iż trenerem Zagłębia Lubin został Piotr Stokowiec. 49-latek wraca na ławkę trenerską Miedziowych po czterech latach.

Od jakiegoś czasu wiele spekulowano, że trener znajdzie miejsce w Bruk-Becie Termalica Nieciecza, lecz ostatecznie górą w negocjacjach okazali się przedstawiciele Zagłębia. Stokowiec kilka miesięcy temu stracił posadę w Lechii Gdańsk. Jego kontrakt będzie obowiązywać przez dwa i pół roku.

Pod wodzą Piotra Stokowca Miedziowi zdobyli mistrzostwo I ligi, wracając tym samym po roku nieobecności na najwyższy piłkarski szczebel. Nie był to jednak koniec sukcesów, które do dziś świetnie pamiętają wszyscy kibice KGHM Zagłębia. Miedziowi jako beniaminek zakończyli ekstraklasowe zmagania na 3. miejscu, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw Polski. Dzięki temu lubinianie wzięli udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów, pokonując w dwumeczu Slavię Sofia i Partizan Belgrad – przypomina klubowy portal.

– Drużyna jest w trudnym momencie, ale jestem ambitnym trenerem. Pierwszy cel to utrzymanie zespołu w PKO Ekstraklasie. Cel długofalowy to powrót KGHM Zagłębia Lubin do czołówki, bo tam jest miejsce tego Klubu. Będąc trenerem Lechii, cały czas obserwowałem, jak funkcjonuje Zagłębie. Mam swoje spostrzeżenia i jestem na etapie odpowiedniej analizy – powiedział Stokowiec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.